Переговори з регулювання ситуації в Гондурасі знову провалилися

Переговори з врегулювання політичної кризи в Гондурасі, в яких взяли участь шість країн, пройшли безрезультатно: поваленого президента Селайю і далі не відновляють у правах. Деталі - на відео (без коментарів. АР)

Учасники переговорів з врегулювання політичної кризи в Гондурасі не змогли вийти ні на одну домовленість.

Переговори проходили в Тегусігальпі з 7 по 8 жовтня за посередництва делегації Організації американських держав (ОАД) і з присутністю представників президента де-факто Роберто Мічелетті, а також поваленого президента країни Мануель Селайї.

У переговорах брали участь Генеральний секретар ОАД Мігель Інсульса, глави МЗС Коста-Ріки Бруно Стань Угарте, Еквадору - Фандер Фалькон, Сальвадору - Уго Мартінес, Гватемали - Арольдо Родас і Мексики - Патрісія Еспіноса. Іспанію представляє генеральний секретар Агентства з міжнародного співробітництва Хуан-Пабло де ла Іглесія. У переговорах також брали участь помічник генерального секретаря з політичних питань ООН Оскар Фернандес-Таранка і заступник держсекретаря США по Латинській Америці Томас Шеннон.

Позицію Мічелетті на двосторонніх переговорах представляли екс-голова Верховного суду Гондурасу Вільма Моралес, підприємець Артуро Корралес і адвокат Армандо Агілар. Від імені Селайя в діалозі брали участь Віктор Меса, який очолював до перевороту МВС Гондурасу, екс-міністр праці Майра Мехія та координатор Національного фронту опору державного перевороту Хуан Бараона.

У заяві місії ОАД наголошується, що є надія на подальше продовження переговорів.
"Ми переконані, що діалог буде продовжено, і сторонам вдасться подолати політичну кризу в Гондурасі", - говориться в документі, який зачитав за підсумками переговорів глава МЗС Коста-Ріки Бруно Стагно.

Організація американських держав не втрачає надію на те, що учасники переговорів візьмуть на себе відповідальність і почнуть рухатися в напрямку відновлення демократичного ладу.

Крім того, у заяві ОАД міститься заклик до тимчасового уряду Мічелетті дотримуватися громадянських прав, скасувати заборону на роботу опозиційних ЗМІ.
Хуан Бараона, коментуючи підсумки переговорів, заявив, що вони завершилися безрезультатно через непримиренну позицію тимчасового уряду, який відмовляється відновити в правах поваленого президента Селайю, як цього вимагає Угода про врегулювання конфлікту костаріканського президента.

"Для учасників опору абсолютно неприйнятною є позиція путчистів, які не погоджуються на відновлення конституційних прав Селайї. Крім того, ми виступаємо за скликання національної установчих зборів, і від цих двох пунктів ми ніколи не відмовимося", - підкреслив координатор Національного фронту опору.

Хуан Бараона заявив, що опозиція готова брати участь у діалозі до 15 жовтня. "Що буде після цієї дати - одному Богові відомо", - сказав Бараона.

Напередодні виповнилося 100 днів з того часу, як Манель Селайя був повалений. Пізніше він таємно повернувся до Гондурасу і сховався посольстві Бразилії в Тегусігальпа.

Читайте також:

У Гондурасі тимчасово заборонили свободу слова

У Гондурасі скасували комендантську годину

У Гондурасі тривають зіткнення поліції з прихильниками президента Селайї

Скинутий президент Гондурасу повернувся на батьківщину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: