Переговори з урегулювання кризи в Гондурасі провалилися

Військові, що захопили владу в країні, відмовляються повернути її президенту-вигнанцю.

Переговори щодо розв'язання політичної кризи в Гондурасі, що проходять в Коста-Ріці за посередництва президента цієї країни, завершилися безрезультатно. Представники поваленого президента Гондурасу Мануеля Селайї і делегація тимчасового уряду знов не змогли досягти компромісу щодо повернення Селайї до влади.

Представник "уряду Гондурасу де-факто" Карлос Лопес назвав "неприйнятною" пропозицію президента Коста-Ріки Оскара Аріаса про повернення Селайї до Гондурасу в ранзі глави держави.

Лідер Коста-Ріки сподівається повернути сторони конфлікту за стіл переговорів протягом 72 годин.

Нагадаємо, у ніч на 28 червня військові підняли заколот і захопили владу в Гондурасі, а президента Селайю силоміць вивезли до Коста-Ріки.

Президентські повноваження Селайї закінчуються у 2010 році, проте він мав намір організувати референдум, щоб зняти конституційні обмеження щодо президентських термінів. Проти ініціативи президента виступили всі гілки влади в Гондурасі, а також військові. Після вигнання президента в.о. глави держави був призначений спікер конгресу Гондурасу Роберто Мічелетті.

З того часу в Тегусігальпі періодично проходили численні мітинги прибічників і противників Селайї, жертвами яких стали дві людини, а 60 отримали поранення.

Міжнародне співтовариство підтримало Селайю як законно обраного президента Гондурасу, причому його сторону прийняли як США, так і традиційні ідеологічні супротивники Вашингтона в Латинській Америці - Венесуела, Куба, Болівія та ін.

Читайте також:

У Гондурасі знову вводять комендантську годину

Скинутий глава Гондурасу закликав співвітчизників до повстання

Глава Гондурасу висунув ультиматум організаторам перевороту в країні

Нікарагуа заборонила літаку в.о. президента Гондурасу пролетіти над своє територією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: