Перекладач Каддафі втратив свідомість під час його двогодинної промови

Особистому перекладачеві лівійського лідера стало погано під час довгої промови. "Я більше не можу", - сказав він і втратив свідомість.

Під час виступу лідера лівійської революції Муамара Каддафі на Генасамблеї ООН його особистий перекладач втратив свідомість.

Промова лівійського лідера не тільки істотно перевищило часовий ліміт (2 години замість 15-ти хвилин), а й призвело до втрати працездатності його особистого перекладача. Синхроніст Каддафі в якийсь момент не витримав.

"Я більше не можу", - сказав арабською в мікрофон перекладач і втратив свідомість. Останні 20 хвилин виступу лівійського керівника перекладала начальник арабської служби перекладу ООН Раша Айяліякін.

Глави держав і урядів, а також інші представники держав-членів Об'єднаних Націй під час виступів в ООН вважають за краще користуватися послугами перекладачів Організації, де офіційними вважаються шість найбільш поширених у світі мов - англійська, арабська, іспанська, китайська, російська і французька. Тільки в арабській службі перекладу ООН працюють 25 висококваліфікованих перекладачів-синхроністів.

Проте Каддафі, посилаючись на те, що буде говорити на одному з діалектів арабської, привіз у складі делегації власних перекладачів на англійську та арабську мови. Однак, як потім з'ясувалося, свою промову лівійський керівник виголошував класичною арабською.

За деякими даними, причиною удару лівійського перекладача стала перевтома. Згідно з правилами ООН, будь-який виступ перекладають дві людини, які змінюються кожні 20 хвилин, тому що синхронний переклад вимагає високої концентрації уваги.

Нагадаємо, у своїй двогодинної промови Каддафі, нагадаємо, розкритикував діючий порядок голосування у Раді Безпеки ООН.

Скандал викликало і розміщення лівійського лідера на сесії Генасамблеї. Каддафі хотів поставити свій намет на Манхеттені, однак американська влада відмовили йому в цьому. Пізніше він отримав дозвіл розміститися на галявині біля лівійського посольства в Нью-Джерсі, але потім він був відкликаий. Не вдалося поставити намет і в Бедфорді, де проти Каддафі виступила місцева мерія. В результаті намет Каддафі розібрали.

Читайте також:

Уго Чавес запросив до Венесуели Каддафі зі своїм наметом

Каддафі позбавили житла на сесії Генасамблеї ООН

Уго Чавес: Буш пішов, і трибуна ООН більше не пахне сіркою

Після появи Ахмадінежада на трибуні ООН делегації США і Франції залишили зал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: