"Перемога наближається": президент Сирії пророкує кінець семирічної війни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він виступив із промовою на честь свята сирійських Збройних сил.

Президент Сирії Башар Асад пророкує кінець війни в країні, яка триває вже сім років, заявивши власній армії, що "перемога наближається".

Про це він заявив під час своєї промови на честь Дня Збройних сил Сирії, передає державне інформаційне агентство SANA.

Наприкінці свого виступу, під час якого він називав свою армію "прикладом наслідування націоналізму та жертовності", Асад зазначив, що "перемога буде здобута найближчим часом".

Таким чином, сирійський президент вважає, що в країні скоро закінчиться війна, яка триває вже майже 7 років.

Минулого року проурядові сили контролювали лише 17% території країни, щоправда цього року, після перемоги над терористами "Ісламської держави" та завдяки підтримці російських та іранських союзників, армія Асада захопила більші частини підконтрольних повстанцям територій.

Більша частина територій була завойована абсолютно без наземних боїв – війська демократичних сил брались в кільце та кілька днів або тижнів потужно обстрілювались з авіації, під час чого страждало і цивільне населення. Також армія Асада неодноразово використовувала під час бомбардувань і заборонену хімічну зброю. Згодом повстанці здавались та покидали свої анклави у конвоях, які охороняли російські військові.

Останнім таким потужним наступом проурядових сил стала перемога на півдні країни та вихід до кордонів з Йорданією та Ізраїлем. Ці території були найважливішими, оскільки саме тут у 2011 році і спалахнуло антиурядове повстання, яке згодом і переросло в криваву війну.

Наразі повстанці контролюють лише одну сирійську провінцію – Ідліб. Також майже весь північ Сирії перебуває під контролем курдської адміністрації.

Після перемоги на півдні Асад анонсував і наступ на провінцію Ідліб, однак проти цього виступає Росія, оскільки це спричинить масовий потік біженців на кордон з Туреччиною.

Сирія, хто з ким воює, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції