Перемога партії Макрона і рекордно низька явка. Офіційні результати виборів у Франції

На дільниці прийшли менше половини французів.

Партія президента Франції Емманюель Макрона "Вперед, республіка!" перемогла у першому турі виборів до Національних зборів (нижня палата парламенту —ред).

Остаточні дані представлені на сайті МВС Франції.

Пропрезидентський рух набрав 28,21 відсотка голосів виборців, правоцентристські "Республіканці" взяли 15,77 відсотків, "Національний фронт" Марін Ле Пен — 13,20 відсотків, "Франція, яка не скорилася" Жан-Люка Меланшона — 11,02 відсотка, лівоцентристська Соціалістична партія — 7,44 відсотка голосів.

На дільниці прийшли менше половини французів — 48,71 відсотка, що є рекордно низьким показником за всю історію виборів до Національних зборів.

Нагадаємо, що вибори до Національних зборів проходять за мажоритарною системою, кандидати обираються в одномандатних округах. Другий тур виборів в Національні збори відбудеться в неділю, 18 червня.

У кожному окрузі будуть брати участь кандидати, які отримали не менше 12,5 відсотків голосів виборців у першому турі.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що партія президента Франції Еммануеля Макрона "Республіка на марші" отримала в першому турі парламентських виборів абсолютну більшість місць - від 390 до 430. Сенал налічує 577 мандатів.

ВідеоСтали відомі попередні результати парламентських виборів у Франції

Залиште свій коментар