Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Переможець Green card і таксист Uber: що відомо про узбека-терориста з Нью-Йорка

Переможець Green card і таксист Uber: що відомо про узбека-терориста з Нью-Йорка

Напад на Манхеттені став найкривавішим терактом у місті з моменту трагедії WTC.

Підозрюваний у вбивстві вісьмох людей на вулицях Нью-Йорка Сайфуллах Саїпов з’явився в США у 2010 році. Він переїхав із Узбекистану після перемоги в лотереї з грін-картами, погано знав англійську мову та намагався влаштуватися на роботу, але зазнав невдач.

Узбецький ісламський активіст і блогер Міррахмат Муминов твердить, що Саїпов захопився радикальними ідеями ісламістів уже в США, коли переживав життєву кризу та сумував за рідною країною. Вирішальну роль при цьому зіграли знайдені в інтернеті матеріали – доти ж Саїпов не вирізнявся обізнаністю з Кораном та й узагалі освіченістю. Внаслідок зміни поглядів чоловік розсварився з друзями та переїхав із Огайо до Флориди.

Відео Після теракту в Нью-Йорку Трамп вимагає переглянути правила приймання мігрантів

Підозрюваний не мав особливих проблем із законом – лише кілька штрафів за порушення ПДР. Знайомі Саїпова кажуть, що він не був схожим на терориста та не викликав підозр. У перші роки життя в США він запам’ятався тим, що уникав вечірок і весь вільний час присвячував роботі та вивчав мову. 2013 року чоловік одружився на Нозім Оділовій, котра також приїхала з Ташкента. Для ведення свого бізнесу з перевезень Саїпов зареєстрував фірми Sayf Motors і Bright Auto.

Саїпов жив у місті Патерсон у штаті Нью-Джерсі за 40 кілометрів від місця нападу. Фігурант справи має дружину і трьох дітей. Там він став співробітником таксі Uber – за останні півроку він зробив майже півтори тисячі поїздок і мав бездоганну репутацію серед клієнтів служби.

Зв’язки терориста з «Ісламською державою» досі не підтверджені. Натомість відомо, що в 2015 році Саїпова допитували через спілкування з людми, котрі знаходилися під спостереженням правоохоронців. За останніми даними, після теракту в лікарні поранений поліцейським Саїпов не виявив каяття і «хвалився» вчиненим злочином – запевняв, що продовжив би збивати людей, якби не врізався в автобус.

Фотогалерея Теракт у Нью-Йорку: нападник розмахував муляжами зброї і кричав "Аллаху Акбар!" - ЗМІ (20 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції