Перерахунок голосів в Ірані підтвердив перемогу Ахмадінежада

Перерахунок голосів виборців не змінив ситуації: Ахмадінежад залишається президентом Ірану. Порушень рада вартових не помітила.

Іранська Рада вартових конституції - найвищий законодавчий орган країни - після часткового перерахунку голосів напередодні підтвердила перемогу на минулих виборах глави держави діючого президента Махмуда Ахмадінежада.

Про це офіційно оголосило державне телебачення.

Рада провела перерахунок 10% бюлетенів, вибраних випадково. Ця процедура, проведена після протестів інших екс-кандидатів, не виявила фактів порушень, допущених в ході голосування, мовиться в повідомленні. Раніше Рада заявила, що будь-які порушення в ході голосування не вплинуть на результати виборів.

"Рада вартових конституції в листі до міністра внутрішніх справ оголосила підсумкове рішення... і підтвердида точність підрахунку результатів голосування на президентських виборах", - мовиться в повідомленні.

Перерахунок бюлетенів в містах Караз, Керман, Баболсар, Сарабішеш і Нахбандан, показав ті ж результати, що і два тижні тому. При цьому не уточнюється, хто саме з кандидатів отримав перемогу в кожному з цих міст. Також бюлетені були перераховані в провінції Західний Азербайджан, проте результати підрахунку поки невідомі.

Представник Ради Аббас Алі Кадходаї повідомив, що близько 40 тисяч представників різних кандидатів спостерігали за виборами біля урн. Всього в день виборів в країні було встановлено 46 тисяч урн для голосування, що означає, що 6 тисяч урн залишалися без нагляду.

Заяви про порушення були ретельно розслідувані, заявив Кадходаї. Він також визнав, що деякі виборчі урни, можливо, містили більше бюлетенів, ніж було виборців в тому або іншому районі. Проте, за його словами, це зовсім не означає, що були порушення. Виборці не були прикріплені до якогось одного певного району, тому додаткові голоси могли забезпечити ті, хто знаходився в даному районі проїздом.

Перерахунок голосів був проведений перед камерами, щоб зняти будь-які підозри, повідомив Кадходаї. Крім того, за його словами, кандидати та їх представники були запрошені для спостереження за процесом перерахунку. Проте жоден представник опозиційних екс-кандидатів не був присутній. Один з кандидатів, що програли вибори, від опозиції Мір-Хосейн Мусаві відкинув дану пропозицію, продовжуючи наполягати на визнанні остаточних результатів голосування недійсними.

Згідно з офіційними результатами, переконливу перемогу з 62,63% голосів отримав діючий глава Ірану Махмуд Ахмадінежад, його основний суперник Мір-Хосейн Мусаві набрав 33,75% голосів. Мусаві звинуватив владу в підтасовці підсумків голосування, після чого в Ірані почалися масові акції протесту.

За різними даними, жертвами зіткнень протестувальників з силами правопорядку стали від 13 до 19 людей, близько 100 поранені, більше 450 арештовані.

Читайте також:

В Ірані заарештовані вісім британських дипломатів

У Швеції 150 демонстрантів напали на посольство Ірану

Духовні лідери Ірану закликали безжально стратити протестувальників

Чавес звинуватив ЦРУ в організації акцій протесту в Ірані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: