Переслідувач Че Гевари відсудив в уряду Куби 1,2 млрд доларів

Екс-агент ЦРУ Густаво Вільолдо, що подав позов на уряд Куби, особисто брав участь в операції з висліджування й упіймання Че Гевари.

Суд американського міста Майамі ухвалив рішення стягнути з кубинської влади 1,2 млрд доларів для компенсації морального збитку вихідцю з Куби, що звинуватив лідерів країни в доведенні до самогубства свого батька.

Позивачем у цій справі виступав колишній співробітник ЦРУ - американець кубинського походження Густаво Вільолдо, який брав участь в операції з висліджування й упіймання Че Гевари.

76-річний Вільолдо, звинувачував владу Куби, зокрема колишнього керівника держави Фіделя Кастро, в тому, що вони винні в смерті його батька, який наклав на себе руки в 1959 році, після того, як власність його родини була конфіскована в ході революційних подій.

Представники Вільолдо заявили, що вимагатимуть оплати компенсації із заморожених рахунків Куби в США.

Проте вірогідність того, що це відбудеться - невелика, оскільки ці кошти вже сильно виснажені виплатами по інших судових рішеннях.

Постанову суду в Майамі, скоріше, варто охарактеризувати як символічну і покликану продемонструвати нетерпимість до переслідування кубинською владою своїх опонентів.

Подібні рішення за схожими позовами ухвалювалися в США неодноразово, проте сума, яку суд ухвалив стягнути з уряду Куби у справі Вільолдо, є рекордною.

Від кубинської сторони реакції на винесену постанову поки не надходило.

Сам Вільолдо розповів, що він особисто був присутній на похоронах Че Гевари і навіть відрізав локон з його голови, який зберігав не один десяток років.

У жовтні 2007 року волосся та інші речі Че Гевари були продані на аукціоні майже за 120 тисяч доларів.

Читайте також:

Фідель Кастро звинуватив Мексику в замовчуванні правди про свинячий грип

Обама скасував частину санкцій проти Куби

Рауль Кастро вперше зустрівся з делегацією Конгресу США

Уго Чавес: кубинці плачуть. Фідель Кастро гуляє по Гавані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: