Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перейменування Македонії відкриє країні шлях до НАТО і ЄС - прем'єр Заєв

Македонія і Греція досягли історичної угоди.

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв підтвердив, що країна змінить назву на Республіку Північна Македонія. Він назвав досягнуту із Грецією угоду "історичною". 

Про це повідомляє Reuters.

"Шляху назад немає", - заявив Заєв на прес-конференції після телефонної розмови з грецьким прем'єр-міністром Алексісом Ципрасом.

Зоран Заєв зазначив, що перейменування країни і врегулювання суперечки із Грецією відкриє Македонії двері до НАТО і Європейського Союзу.

Нагадаємо, міждержавна суперечка щодо назви країни триває від 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. 

ВідеоСотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Історичне яблуко розбрату. Сотні тисяч греків у Салоніках вийшли на протест з однією лише вимогою, аби держава Македонія змінила свою назву. Суперечка за ім’я триває вже чверть століття. Афіни вважають, що колишня Югославська республіка буцімто вкрала однойменну назву грецького регіону та ще й намагається привласнити історію. Сусіди начебто претендують на територію Стародавньої Македонії, хоча більша частина античної держави була у межах сучасної Греції.

Сотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції