Перша леді Франції допоможе болгарським медсестрам

Дружина президента Франції Сесилія відправилася в Тріполі для обговорення питання про можливу депортацію з країни болгарських медсестер

Дружина президента Франції Ніколя Саркозі Сесилія відправилася в столицю Лівії Тріполі для обговорення питання про можливу депортацію з країни болгарських медсестер, які знаходяться у в'язниці.

Разом з комісаром ЄС по зовнішніх зв'язках Бенітой Ферреро-Вальднер перша леді Франції спробує переконати лівійську владу в тому, що медсестри, які були визнані судом Тріполі винними в зараженні ВІЧ лівійських дітей, можуть відбути покарання і в самій Болгарії, передає Reuters.

У заяві прес-служби Єврокомісії говориться, що Брюссель "сподівається на гуманне вирішення проблеми, яка затягується на довгі роки".

19 липня Ферреро-Вальднер провела телефонну розмову з лівійським лідером Муамаром Каддафі, в ході якої пообіцяла Тріполі зміцнення відносин і всесторонню підтримку, якщо питання про депортацію п'яти болгарських медсестер і палестинського лікаря, що прийняв громадянство Болгарії, буде вирішене позитивно.

Раніше Вища юридична рада Лівії замінила смертний вирок п'ятьом болгарським медсестрам і палестинському докторові на довічне ув"язнення після того, як родини лівійських дітей, заражених ВІЧ, відкликали вимогу про виконання смертного вироку. Це відбулося після того, як родини хворих дітей отримали грошову компенсацію у розмірі 1 млн дол. за кожну дитину. Після винесення ухвали міністр закордонних справ Болгарії Івайло Калфін заявив, що має намір добиватися переведення засуджених медиків на батьківщину для відбування покарання.

Нагадаємо, п'ять болгарських медсестер і палестинський лікар - громадянин Болгарії звинувачувалися владою Лівії в умисному зараженні ВІЧ понад 430 дітей. Їм двічі - у травні 2004 р. та грудні 2006 р. - були винесені смертні вироки. 11 липня 2007 р. Верховний суд Лівії залишив в силі смертний вирок. Медики, які знаходяться в ув'язненні з 1999 р., винними себе не визнають. Болгарія, США, а також ЄС вимагають звільнення медиків, наполягаючи на тому, що справа сфабрикована і направлена на приховування незадовільних санітарних умов в установах охорони здоров'я Лівії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: