Перша перемога Зеленського, але під знаком питання: що писали іноземні ЗМІ про обмін полоненими

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нідерландські медіа не приховують розчарування.

Переважна більшість іноземних ЗМІ позитивно сприйняла новину про обмін полоненими між Україною та Росією та вважає це, якщо не "потеплінням" у відносинах між країнами, то певною перемогою президента Володимира Зеленського. Водночас, обмін бойовика та фігуранта справи MH17 Володимира Цемаха викликає занепокоєння, а у Нідерландах таким кроком відверто обурені.

Про це йдеться в огляді іноземних ЗМІ від BBC.

Про те, що обмін між Україною та Росією може свідчити про можливий прогрес у питанні вирішення конфлікту на Донбасі, написали британські Independent та Financial Times, а також німецька Die Welt. Водночас, американська The New York Times зазначає, що немає підстав очікувати змін у позиції Путіна щодо Донбасу або Криму. Однак наголошує, що це стало першою справжньою дипломатичною перемогою Зеленського на посаді президента.

Французька Le Figaro пише, що проведеним обміном Зеленський "укріплюється на міжнародній арені" та начебто готовий до діалогу з Путіним. Там підкреслили, що раніше він був "трохи наївний та дещо не в своїй тарілці", однак зустрічаючи полонених Зеленський "можливо, вперше призвичаївся до ролі президента".

Не менш важливим питанням, яке порушують іноземні ЗМІ, стала ціна, яку заплатила Україна за повернення бранців Кремля. Йдеться про фігуранта справи про збиття MH17 Володимира Цемаха, який вирушив до Росії. Німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung пише, що Путін під час обміну "мало віддав і багато отримав". У ЗМІ нагадують, що моряків Росія мала відпустити за рішенням Міжнародного трибуналу без будь-яких умов.

"Питання в тому, наскільки високою була ціна, яку була змушена заплатити Україна. Конкретніше, чи виправданим було рішення українського керівництва звільнити важливого свідка та підозрюваного у збитті пасажирського літака рейсу МН17 в липні 2014 року?" - йдеться у німецькій газеті.

Найбільше розчарування обміном висловлюють ЗМІ у Нідерландах. Стосується це, насамперед, Цемаха. Газета De Telegraaf зазначає, що підозрюваних у збитті MH17 ніколи не вдасться витягнути з Росії. Із нею погоджується NRC Handelsblad, яка теж запевняє, що годі й сподіватися на можливу екстрадицію Цемаха до Нідерландів з РФ.

"Росія заперечує висновки Міжнародної слідчої групи (JIT) та відкидає відповідальність за катастрофу літака. Вимога Кремля видати Цемаха свідчить про бажання Путіна зробити так, щоб Цемах перебував поза межами досяжності слідства", - зазначає видання.

Одним із основних спікерів на цю тему є керівник спілки, що представляє інтереси родичів загиблих у авіакатастрофі MH17, Піт Плог. У нідерландських ЗМІ він також висловлює жаль через обмін Цемаха і незгоду з позицією України, але, водночас, пояснює, що розуміє її.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський. Серед українців, які повернулися додому – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Микола Карпюк, українські моряки, захоплені росіянами у Керченській протоці та інші. Повний список усіх 35 звільнених українців - дивіться за посиланням

Натомість літак з росіянами був направлений до московського аеропорту "Внуково". Серед осіб, яких в рамках обміну направили до Москви, були серед інших колишній зенітник "ДНР" Володимир Цемах та звинувачений у держзраді керівник "РИА Новости Україна"  Кирило Вишинський. Цемаха, який є фігурантом справи про збиття рейсу MH17, перед обміном допитали голландські слідчі

Повний список, тих, кого Україна віддала Росії задля повернення своїх бранців, дивіться тут. 

Відео Як західна преса реагувала на україно-російський обмін полоненими

Після успішного завершення обміну та остаточного повернення наших громадян із російських в’язниць, багато медіа освітлювали цю подію. Зміну настрою і риторики щодо українського-російського обміну можна побачити за реакцією медіа – ТСН.Тиждень дослідив.    

Як західна преса реагувала на україно-російський обмін полоненими

Залиште свій коментар

Вибір редакції