Перша світова війна завершиться цієї неділі

Офіційно Перша світова війна завершиться 3 жовтня 2010 року, коли Німеччина виплатить останні репарації за Версальським договором.

Перша світова війна офіційно завершиться тільки цієї неділі, 2 жовтня, через майже 92 роки після того, як припинилися бойові дії.

У цей день Німеччина виплатить останній транш репарацій, призначених їй союзниками. Сума склала 59,5 млн фунтів стерлінгів.

Німеччина зобов'язана виплачувати репарації згідно Версальського договору, укладеного в 1919 році. Вона повинна була відшкодувати спустошеним війною Бельгії та Франції завдані збитки, а також частину військових витрат, понесених іншими союзниками.

Спочатку була встановлена сума в 226 млрд рейхсмарок, потім скорочена до 132 млрд. Вона відповідала в той час 22 млрд фунтів стерлінгів. Борг вдалося б виплатити набагато раніше, якби Адольф Гітлер, який прийшов до влади, не відмовився від продовження платежів.

Згідно з Лондонською угодою від 1953 року, Німеччині, яка втратила частину території у Другій світовій війні, було дозволено припинити виплати по відсотках до майбутнього возз'єднання. У результаті вони поновилися 3 жовтня 1990 і тривали досі.
Більшість коштів направляється приватним особам, у пенсійні фонди і компаніям-власникам спеціальних облігацій.

У статті 235 Версальського договору зазначалося, що "Німеччина здійснить протягом 1919 і 1920 років і перших чотирьох місяців 1921-го такі платежі і в таких формах (золотом, товарами, кораблями, цінними паперами або інакше), які може встановити Репараційна комісія, причому еквівалент цих виплат буде 20 000 000 000 (двадцять мільярдів) золотих марок".

Франція особливо завзято наполягала на якомога більшій сумі компенсацій. На знак протесту проти суми, названої на Паризькій мирній конференції, головний представник Британського казначейства Джон Мейнард Кейнс у червні 1919 року пішов у відставку. "Німеччина не зможе сформулювати правильну політику, якщо не буде в змозі фінансувати себе", - попереджав він.

Накладення контрибуцій на розорену війною Німеччину, яка намагалася перейти до демократичного способу правління, викликало в суспільстві обурення, яке зіграло велику роль у приході до влади націонал-соціалістів. З настанням Великої депресії 1929 року Веймарська республіка загрузла в боргах. Чотири роки по тому канцлером Німеччини був обраний Адольф Гітлер.

Читайте також:

У Франції перепоховали рештки останніх солдат Першої світової

Європа відзначає закінчення Першої світової війни

У Балтійському морі знайшли підводний човен часів Першої світової війни

Німеччина має доплатити за Першу світову війну 56 млн євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: