Перша зустріч Мєдвєдєва та Обами: "перезавантаження" почалося

Президент США пообіцяв відвідати Москву у липні цього року. Президент Росії запевнив, що буде чекати - про "конкретні речі" вони вже домовилися.

Президенти Росії та США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама завершили свої перші переговори та готові "перезавантажити" відносини.

"Ми, лідери Росії та США, готові вийти за рамки мислення епохи "холодної війни" і дати новий старт відносинам між нашими країнами", - йдеться у спільній заяві, яка була прийнята напередодні самміту "Великої двадцятки" в Лондоні.

Перша зустріч Обами та Мєдвєдєва, на яку було відведено 50 хвилин, тривала в 1,5 рази довше запланованого - приблизно 1 годину 25 хвилин.

Президент РФ заявив, що дивиться з оптимізмом на російсько-американські відносини. Зі свого боку, глава Білого дому висловив упевненість, що американо-російські відносини більше "дрейфувати не будуть". Він пообіцяв Медведеву сприяння у вступі Росії до СОТ.

За наслідками зустрічі було прийнято дві спільні заяви – щодо розвитку відносин РФ-США та документ про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Зокрема, Москва підтримала Вашингтон у стурбованості щодо планів Північної Кореї запустити супутник. Обидві країни закликали Пхеньян утриматися від цього кроку, який може зашкодити миру і стабільності в регіоні.

Крім того, сторони домовилися разом працювати над виробленням міжнародної політики щодо Афганістану, а також закликали Іран відновити впевненість міжнародного співтовариства в мирному характері його ядерної програми.

Що ж до найбільш болючого питання - серпневого конфлікту в Південній Осетії - обидва президенти визнали, що розбіжності між країнами з цього питання існують, проте це не повинно перешкодити зусиллям сторін з врегулювання ситуації на Кавказі.

Обама та Мєдвєдєв також ухвалили рішення про початок міжурядових переговорів з вироблення нової повноформатної домовленості зі скорочення наступальних озброєнь. Документ вони планують остаточно затвердити до грудня.

У Росії та США зберігаються розбіжності по ПРО, мовиться в заяві. "Визнаючи, що у нас зберігаються розбіжності відносно цілей розгортання елементів ПРО в Європі, ми обговорили нові можливості для рівноправної міжнародної взаємодії в області ПРО, що враховує спільні оцінки ракетних викликів і погроз, а також спрямованість на зміцнення безпеки наших країн, безпеки наших союзників і партнерів", - наголошується в документі.

Обама повідомив, що має намір відвідати російську столицю в липні поточного року.

"Візит до Москви в липні значно краще, ніж візит в січні", - сказав він на прес-конференції за підсумками переговорів.

Мєдвєдєв, зі свого боку, відповів, що буде радий бачити Обаму в липні в Москві.

"Ми домовилися про конкретні речі, які можна підготувати до цього часу", - сказав президент РФ.

Мєдвєдєв став президентом РФ в травні 2008 року. У листопаді того ж року відбулися президентські вибори в США, на яких отримав перемогу Обама. До сьогоднішніх переговорів 43-річний Мєдвєдєв і 47-річний Обама не зустрічалися, а лише двічі говорили по телефону і обмінювалися посланнями.

Читайте також:

Мєдвєдєв у Лондоні оселився поближче до королеви

Обама обговорив з прем'єром Британії питання по саміту G20

Зарплати світових лідерів: Мєдвєдєв в 4 рази "дешевший" за Обаму

Мєдвєдєв не буде міняти Іран на ПРО

Американський аналітик спрогнозував відродження СРСР та крах США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: