Перше в країнах Перської затоки метро відкрилося в Дубаї

У Дубає запускають першу в Перській затоці лінію метро. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У місті Дубай відбулася церемонія відкриття гілки метро, яка стала першою у всій Перській затоці.

У демонстраційній поїздці взяв участь правитель Дубая, прем'єр-міністр ОАЕ Мохаммед бін Рашид аль-Мактум, а також ряд високопоставлених осіб.

Будівництво метро було почато в 2005 році. Відповідний конкурс виграв консорціум, очолюваний японською компанією Mitsubishi Heavy Industries. Оператором метро обрана британська Serco. Спочатку вартість проекту оцінювалася в 3,4 мільярда доларів, проте до нині вона зросла до 7,6 мільярдів.

Найцікавіше, що поїзди дубайського метро пересуваються без машиніста, тобто повністю автоматизовані. Це найдовша лінія, що не потребують людей, в світі.

Всі поїзди вміщають 643 пасажира, кожен складаються з п'яти вагонів: одного "золотого" і чотирьох "срібних" кожен завдовжки 18 метрів. По-перше встановлені по 18 широких шкіряних сидінь, а інтер'єр оформлений в блакитному кольорі. Пасажири в таких вагонах зможуть насолоджуватися панорамними видами через лобове скло. Інтер'єр "срібних" вагонів виконаний в блакитних і зелених тонах. У вагонах метро працює система відео- і аудіооповещенія, а для дітей, жінок і осіб з обмеженими фізичними можливостями передбачені спеціальні місця.

Проект передбачає створення двох гілок загальною довжиною більше 70 кілометрів. Червона гілка, яку відкрили, складається з 29 станцій, десять з яких вже працюють. Очікується, що інші станції відкриються до лютого 2010 року. Друга гілка, зелена, згідно плану, повинна запрацювати в середині 2010 року. Вартість квитка, залежно від дальності поїздки, варіюватиметься від 1,8 до 5,8 дірхама (0,5 - 1,6 доларів)

Відкриття метро має вирішити проблему завантаженості доріг в Дубаї. Проте, експерти вказують, що, швидше за все, підземкою в основному користуватимуться робочі мігранти з країн Південної Азії, доходи яких невеліки.

Окрім Дубая метро будується ще в одному місті ОАЕ - Абу-Дабі. Очікується, що воно буде відкрито в 2015 році.

Читайте також:

У Києві запустили міську електричку від Троєщини до Петрівки

Метро на Троєщину обійдеться Києву в 6 мільярдів гривень

У Китаї при будівництві метро завалило робітників

Московському метро повернули ім'я Сталіна

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: