Перші міністри Шотландії та Уельсу просять ЄС про відтермінування Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вихід Великої Британії із Євросоюзу запланований до кінця цього місяця.

Керівництво Шотландії та Уельсу, які входять до складу Великої Британії, просять Євросоюз відтермінувати Brexit.

Відповідний спільний лист до голови Євроради Дональда Туска написали перші міністри Шотландії та Уельсу Нікола Стерджен і Марк Дрейкфорд. Вони просять подовжити Brexit до 31 січня 2020 року. До того часу планують провести новий референдум – чи хочуть люди вийти зі складу ЄС.

Зазначимо, що в суботу, 19 жовтня, подібний лист Євросоюзу також направив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Другий його лист був про те, що попередній - помилка.

"Ми б хотіли підтримати це прохання про подовження з тим, щоб не було ризику виходу Великої Британії з ЄС без угоди, ратифікованої і ЄС, і Великобританією. Наша загальна точка зору полягає в тому, що кінцевим результатом процесу в Вестмінстері повинен стати референдум про членство в ЄС. Але в будь-якому випадку необхідно, щоб було достатньо часу на належне вивчення законопроєкту про вихід з ЄС", - говориться в листі перших міністрів Шотландії та Уельсу.

Вони зазначають, що законопроєкт стосується і їхніх регіонів та парламентів, тому вони мають право ретельно вивчити цей документ.

"Звісно ж, Європейській Раді вирішувати, наскільки тривалим повинне бути подовження, але ми б вважали за краще досить тривалий для проведення у Великій Британії референдуму з варіантом "залишитися в ЄС" на бюлетенях", - зазначили лідери Шотландії та Уельсу.

Нагадаємо, 19 жовтня парламентарі Великої Британії проголосували за відкладення рішення щодо угоди про вихід королівства з Європейського Союзу. Під час обговорення депутатами Brexit була прийнята поправка, яку вніс представник Консервативної партії депутат Олівер Летвін. "За" проголосували 322 депутати. Проти неї висловилися 306 парламентарів.

Видання The Guardian з посиланням на власні джерела в Євросоюзі повідомляло, що Євросоюз готовий надати Великій Британії відтермінування виходу з ЄС, якщо британський прем'єр-міністр Борис Джонсон направить до Брюсселя лист з відповідним проханням.

Попри те, що депутати Палати громад британського парламенту проголосували за нове відтермінування Brexit, прем'єр Борис Джонсон наполягав, щоб країна залишила ЄС 31 жовтня. "Я не буду обговорювати з ЄС відтермінування, і жодний закон не змусить мене це зробити, — зазначив Джонсон. — Я буду робити все, що можу, щоб Brexit відбувся 31 жовтня".

17 жовтня Велика Британія та Європейський Союз домовилися про нову угоду щодо Brexit. Борис Джонсон заявив про підписання з Євросоюзом документа, який "влаштував усіх". Глави 27 країн-членів Європейського Союзу на саміті в Брюсселі схвалили нову угоду.

Відео Парламент Великої Британії відклав голосування щодо угоди з Євросоюзом про Brexit

Але натомість ухвалив поправку, яка не дозволяє вийти з ЄС без ухвалення низки необхідних законів. Сенс виносити на голосування угоду щодо Brexit автоматично відпав. Десятки тисяч протестувальників зустріли цю новину з радістю. Скільки часу парламенту знадобиться для голосування всіх законопроектів - невідомо.    

Парламент Великої Британії відклав голосування щодо угоди з Євросоюзом про Brexit

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції