Перший етап навчань НАТО в Грузії завершився

Перший етап скандальних навчань НАТО в Грузії успішно завершився, відрапортував бригадний генерал НАТО Джовані Саварезе. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На військовій базі "Вазіані" у передмісті Тбілісі завершився перший, штабний етап навчань НАТО. У ньому взяли участь близько 200 військових - представників країн НАТО і партнерів альянсу.

Перший етап навчань, які проходять в Грузії в рамках програми "Партнерство заради миру", передбачав вивчення штабних навиків, процедур НАТО і сумісність країн-партнерів під час управління кризовими ситуаціями на рівні бригад.

"Штабні навчання переслідували мету відпрацювати сумісність багатонаціональних сил при виконанні миротворчих завдань", - заявив на брифінгу керівник навчань, бригадний генерал НАТО Джовані Саварезе.

21 травня на території бази "Вазіані" розпочнуться польові навчання Cooperative Lancer 09. У них візьме участь до тисячі військовослужбовців з 14 країн.

Маневри будуть направлені на відпрацювання дій багатонаціональних сил на рівні миротворчого батальйону.

Ці навчання НАТО в Грузії отримали широкий міжнародний резонанс.

Скандал виник через позицію Росії, яка виступила категорично проти проведення маневрів на території сусідньої держави. На думку Москви, це є "відвертою провокацією".

Офіційний Тбілісі, зі свого боку, висловив здивування у зв'язку з позицією Росії. "Грузія - незалежна і суверенна держава, яка має право проводити на своїй території будь-які навчання", - заявили в МЗС Грузії.

Спочатку в навчаннях мали взяти участь близько 20 країн, проте деякі з них під різними приводами відмовилися послати до Грузії своїх представників. Латвія, Естонія та Сербія пояснили це економічними причинами. Казахстан, Молдова і Швейцарія відмовилися надавати пояснення. У військовому відомстві Вірменії повідомили, що таке рішення ухвалене "виходячи з ситуації, що склалася", не назвавши при цьому конкретних причин.

Україна бере участь у цих навчаннях НАТО. За даними Міноборони, до Грузії відправили п'ятьох штабних офіцерів українських Збройних сил. Оскільки військовослужбовці поїхали без зброї, для такого формату участі у навчаннях рішення парламенту не потрібно.

Читайте також:

Екс-аташе Грузії в НАТО затримали за шпигунство

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

Росія звинуватила НАТО в спробі повернути холодну війну

НАТО почало навчання в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: