"Перший космічний клоун" переніс невагомість краще, ніж космонавти

Незважаючи на обіцяні проблеми при перших відвідинах космосу, клоун Гі Лаліберте переніс невагомість краще, ніж професійні астронавти та космонавти.

Космічний клоун
"Перший космічний клоун" - власник знаменитого "Цирку Сонця" (Cirque du Soleil) Гі Лаліберте, відправлений на Міжнародну космічну станцію (МКС), - переніс невагомість краще професійних космонавтів і астронавтів. Таку думку висловив в понеділок на прес-конференції Максим Сура - командир корабля "Союз", який в минулу п'ятницю доставив космічного туриста на МКС.

Сам космічний турист на це зауважив, що він "намагається звикнути до невагомості, але поки що не дуже виходить". Однак невагомість не заважала йому під час всієї прес-конференції жонглювати перед камерою клоунським червоним носом і корчити кумедні гримаси.

Командир Сура, для якого цей політ в космос також дебютний, заявив журналістам, що він не має "ніяких негативних відчуттів, ніякої хвороби руху". "Я переніс політ адекватно завдяки медикам, які готували нас на Землі", - сказав він.

На борту МКС Сураева і Лаліберте теж зустрів медик - астронавт NASA, лікар за освітою Майкл Барратт, який несе орбітальну вахту вже більше півроку. Для нього невагомість стала основним об'єктом досліджень під час польоту. "Сам я за освітою лікар-фізіолог, і для мене найцікавішим було спостерігати, як йде звикання до невагомості", - сказав він журналістам.

Нагадаємо, разом з росіянином і канадським космічним туристом на МКС прибув американець Джеффрі Уїльямс. Він і Сура в якості нових членів екіпажу залишаться на орбіті приблизно на півроку. Канадський турист повернеться на Землю уже 11 жовтня разом з Геннадієм Падалкою і Майклом Барратт, які працювали на МКС з кінця березня.

Лаліберте під час свого візиту на станцію намагатиметься привернути увагу людства до проблеми браку прісної води. Він прочитає з борту МКС поетичний твір про значення води на нашій планеті, що в цей же час продублюють інші артисти в 14 містах світу.

Наукової програми у Лаліберте не передбачено, однак у нього буде можливість допомогти екіпажу проводити дослідження. Крім того, Лаліберте раніше заявив, що має намір веселити колег і створювати на станції святковий настрій, для чого він взяв у космос дев'ять червоних клоунських носів для всіх членів екіпажу.

На найближчі роки канадець стане останнім космічним туристом. З кінця травня на станції працюють розширені екіпажі з шести осіб, а оскільки з середини 2010 року повинні припинитися польоти американських шатлів, російські кораблі будуть доставляти на орбіту тільки професіоналів. Втім, за деякими даними, США продовжать експлуатацію шатлів. 

Читайте також:

Перший космічний готель

Квиток на МКС обійшовся канадському циркачеві в 35 млн дол

Секс у космосі буде нудним і одноманітним

Відео"Союз" стартував з Байконура

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: