Перший президент ЄС приступив до своїх обов'язків

Колишній прем'єр-міністр Бельгії Херман ван Ромпей формально приступає з п'ятниці до виконання нових обов'язків.

Колишній прем'єр-міністр Бельгії Херман ван Ромпей приступає з п'ятниці, 1 січня, до виконання обов'язків президента Євросоюзу.

Ван Ромпей, який одноголосно обраний лідерами Євросоюзу в листопаді минулого року першим постійним головою Європейської Ради (Євроради), формально приступає з п'ятниці до виконання нових обов'язків; проте працювати він почне з 4 січня.

До обов'язків голови Євроради, кого обирають на 2,5 роки і чий пост був введений Лісабонським договором про реформування інститутів влади Євросоюзу, що вступив у силу з 1 грудня, входить головування на самітах цієї регіональної організації та представництво її на вищому рівні в контактах з навколишнім світом.

Крім того, від голови Євроради очікують сприяння досягненню компромісу між державами ЄС у питаннях загальної зовнішньої та внутрішньої політики.

Крім того, з 1 січня головування в Євросоюзі на найближчі півроку переходить від Швеції до Іспанії. Це буде четверте головування Іспанії в ЄС за більш ніж 20 років членства країни в цій організації і перше після вступу в силу 1 грудня 2009 року Лісабонського договору, що серйозно реформує систему управління ЄС.

Як заявив держсекретар Іспанії у справах Європи Дієго Лопес Гаррідо, Іспанії випала нелегка і відповідальна задача запуску основних механізмів Лісабонського договору, і від успіху її головування залежатиме, зокрема, й успіх цього договору.

Іспанія вже заявила, що в період свого головування має намір приділити особливу увагу таким питанням, як розробка єдиної європейської економічної політики, скерована на координацію національних політик і пошук виходу з кризи, і єдиної європейської зовнішньої політики, створення механізмів нагляду за європейською фінансовою системою, надання інституту європейського громадянства конкретного наповнення, прийняття низки основних програм, таких як європейська стратегія зростання Європа-2020, європейський соціальний порядок денний на 2011-2015 роки, приєднання ЄС до Європейської конвенції з прав людини.

Як повідомлялося, рішення про обрання ван Ромпея на посаду Президента Європейської Ради було прийняте главами держав та урядів країн-членів ЄС 19 листопада.

Читайте також:

У Брюсселі обирають першого в історії президента Євросоюзу

Новим фаворитом на посаду президента ЄС став маловідомий прем'єр Бельгії

Бельгійському королю присягнув новий уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: