Перший візит європейського лідера до Білорусі: Берлусконі відвідав Мінськ

Експерти сходяться в тому, що італійський прем'єр відвідав Білорусь не як представник європейської влади, а як бізнесмен.

Білорусію з офіційним візитом відвідав Сільвіо Берлусконі. Італійський прем'єр-міністр став першим західним лідером, який відвідав Мінськ за останні 15 років.

Візит Берлусконі в Мінськ, що завершився пізно ввечері 30 листопада, планувався коротким - всього на три години. Італійський прем'єр зустрівся з президентом Білорусі Олександром Лукашенко і білоруським колегою Сергієм Сидорським. Основною темою переговорів стала економіка - сторони обговорили ряд потенційних інвестиційних проектів.

Зокрема, був підписаний меморандум про наміри з компанією Finmeccanica. Мова йде про співробітництво у сфері виробництва сільгосптехніки. Також обговорювалися перспективи взаємодії в банківському секторі, в галузі виробництва меблів, транспортних засобів, скла, у сфері високих технологій.

Тим часом, на зустрічі з Лукашенком прем'єр-міністр Італії взагалі не піднімав питання про права людини в республіці. Опитані експерти солідарні: Берлусконі приїхав до Мінська лобіювати інтереси італійського капіталу.

"Берлусконі - епатажний політик. За людськими якостями він чимось навіть схожий на Олександра Лукашенка, також схильний до політичного авантюризму. На мою думку, до нас приїхав лідер однієї з країн Європейського Союзу, але політик-бізнесмен.

Для Берлусконі все є товаром, який має свою ціну, в тому числі й європейські цінності. Я виключаю, що під час діалогу з Лукашенком він поставив питання про вільні вибори в Білорусі. Це його не цікавить. Не говорив він і про свободу ЗМІ в Білорусі, у нього від своїх ЗМІ голова болить", - заявив лідер Об'єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько.

Офіційний Мінськ надає великого значення всім візитів чиновникам і політикам із Заходу, використовуючи їх як привід для констатації прориву тривалої зовнішньополітичної блокади країни. Однак візит італійського прем'єра не стане прикладом для його європейських колег і не вплине на вже сформовану позицію ЄС, заявив білоруський політолог Андрій Федоров.

"Важливо і те, що Берлусконі має дуже теплі стосунки з керівництвом Росії, тому його контакти з Лукашенком не будуть сприйняті в Москві як ворожий випад, спроба перетягнути Мінськ в орбіту Заходу", - заявив директор Центру європейських досліджень ГУ -ВШЕ Тимофій Бордачев.

Однак експерти в Мінську застерігають від надмірного оптимізму. Мова, можливо, могла б піти про якийсь новому потеплінні відносини ЄС до Лукашенка, якби не одна обставина - будь на місці Сільвіо Берлусконі який-небудь інший європейський лідер, вважають вони.

Італія відноситься до числа тих держав, які дотримуються більш м'якій позиції по відношенню до Білорусі, ніж офіційна позиція ЄС. Зокрема, під час недавньої дискусії про долю візових санкцій відносно білоруських чиновників Італія дотримувалася тієї думки, що їх потрібно скасувати. Нагадаємо, що Рада ЄС санкції не скасував, а лише продовжив до осені наступного року мораторій на їх дію.

Нагадаємо, що сам італійський прем'єр останнім часом постійно опиняється у центрі сексуальних та політичних скандалів. Останній з них - повідомлення про те, що Берлусконі пов'язаний з мафією, а 20% холдингу "Медіасет", що належить родині прем'єр-міністра, володіє Коза Ностра.

Читайте також:

Лукашенко передав Берлусконі матеріали з архівів КДБ

Берлусконі відкинув звинувачення у зв'язках з мафією

Дружина Берлусконі вимагає 43 млн євро щорічних аліментів

Журнал Rolling Stone Italy назвав Сільвіо Берлусконі "рок-зіркою" року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: