Перший день Трампа: "Позбутися президентської спадщини Обами" – Die Presse

За словами радника Трампа, вже в перший день на посаді президента він підпише близько 25 указів.

Вже існують докладні плани того, які заходи Дональд Трамп має намір реалізувати у свій перший день як президент США.

Про це пише Норберт Риф у статті "Перший день Трампа: "Позбутися президентської спадщини Обами", опублікованій на сайті газети Die Presse.

Певно, вони були одними з небагатьох, хто вірив у перемогу Дональда Трампа на президентських виборах: жінки та чоловіки, які 1 серпня переїхали в офіси на Пенсільванія-авеню, 1717 у Вашингтоні, всього за два кроки від Білого дому. Відтоді команда, на чолі з губернатором штату Нью-Джерсі Кріс Крісті, готувала все для президентства Трампа – від можливих кандидатів до уряду, 4000 посад, які може заповнити новий президент, до політичної стратегії.

Що саме було заплановано, описав американський журнал The New Yorker (видання від 26 вересня) в чудовій статті. Був розроблений детальний план під назвою "Проект "Перший день". Мета: "У свій перший день Трамп витратить кілька годин на підписання документів – і тим самим позбутися спадщини Обами", - цитує журнал неназваного співробітника республіканців.

Нелегали "повинні покинути країну"

Хоча в Конституції США влада суворо розділена між Білим домом і Конгресом, президент все-таки може видати так званий указ, розпорядження президента. Наприклад, з його допомогою Гаррі Трумен у 1948 році покінчив з расовою сегрегацією в збройних силах США. І за допомогою таких указів республіканці спробують скасувати якомога більше заходів, прийнятих демократом Бараком Обамою.

"Ми хочемо скласти приблизно 25 указів, які Трамп зможе підписати в перший день в офісі", - цитує журнал консультанта Стівена Мура. Вони можуть стосуватися, приміром, скасування Паризької угоди щодо клімату, будівництва нафтопроводу з Канади до США, який скасував Обама, призупинення програми для сирійських біженців і доручення Міністерству торгівлі подати позови проти Китаю. Також може бути виданий указ про депортацію 11,3 млн нелегальних іммігрантів. Під час передвиборної кампанії Трамп неодноразово заявляв про те, що "вони повинні залишити країну".

Стратеги Дональда Трампа роблять ставку на швидкість. Якщо майбутній президент буде діяти швидко, вдасться реалізувати багато заходів, ще до того, як втрутяться суди – в більшості випадків, Верховний суд США. Прикладом можуть послужити укази, з допомогою яких Джордж Буш на посаді президента дозволив тортури і масове прослуховування телефонних розмов. Знадобилося багато часу, перш ніж Верховний суд зміг обмежити такі повноваження.

На посту президента Трампа також є свобода дій у важливих економічних питаннях. Наприклад, у питанні угоди про вільну торгівлю, що він так різко критикував. Він може, наприклад, припинити Транстихоокеанське партнерство (ТТП), і навіть скасувати Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA), або відмовитися від переговорів з ТТІП. Як президент, він може ввести штрафні мита щодо імпорту з Китаю і, якщо Всесвітня торгова організація не погодиться з його заходами, він може вийти з неї. Але те, що ці кроки вже заплановані, не хотів підтвердити жоден із консультантів.

Однак, в інших проектах Трампу знадобиться підтримка Конгресу (в якій він не може бути впевнений, незважаючи на те, що обидві палати перебувають у руках республіканців). Трамп хоче скасувати систему Obamacare (медичне страхування), знизити податки і побудувати стіну на кордоні з Мексикою. Без останнього не обійтися, вважає консультант Трампа Ньют Гінгріч: "Він повинен побудувати стіну або паркан. Це має відбутися негайно".

Що станеться з ядерною валізкою?

Журнал New Yorker також поставив важливе запитання, що викликає стурбованість: що станеться з валізою з ядерними кодами? У президента є повноваження для здійснення ядерного удару. Тим не менш, колишній міністр оборони Джеймс Шлезінгер в останні тижні перебування на посаді Річарда Ніксона в 1974 році віддав наказ Пентагону, згідно з яким подібні укази президента повинні бути передані йому до початку їхнього здійснення.

Багато експертів вважають, що не варто сподіватися на те, що президент Трамп не виконає більшість своїх передвиборчих обіцянок. Дослідження, проведене організацією PolitiFact - "на превелике роздратування його супротивників", - показало, що навіть Барак Обама реалізував близько 70 відсотків з 500 своїх передвиборчих обіцянок.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: