Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Критики закидають правлячій партії "Право і справедливість" розпалювання насильства проти ЛГБТ-спільноти.

У Плоцьку в суботу, 10 серпня, понад дві тисячі людей вийшли на перший у цьому польському місті прайд-парад проти дискримінації спільноти лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інших меншин (ЛГБТ).

Про це передає Deutsche Welle.

На акції були присутні польські політики, серед яких Роберт Бедронь, очільник опозиційної партії "Весна" та один з перших політиків у країні, який відкрито заявляє, що є геєм.

"Протягом багатьох років у Польщі мало що робилося, щоб впоратися з таким насильством. Настав час для покарань за ці злочини ненависті", - заявив він перед початком маршу, маючи на увазі напади на представників ЛГБТ-спільноти.

Для захисту від можливих атак прайд-парад відбувся в оточенні поліцейського кордону.

Тим часом у центрі міста зібралися противники прайду на свою демонстрацію, вони скандували гомофобні образи. Під час акції відбулося кілька невеликих сутичок демонстрантів з поліцією, втім жодної серйозної.

Марш у Плоцьку відбувся через три тижні після того, як перший прайд-парад у місті Білосток завершився побиттям та переслідуванням його учасників. Радикально налаштовані групи людей кидали в учасників маршу камінням та пляшками. Декілька людей отримали поранення, нагадує агенція AP.

Критики закидають правлячій у Польщі партії "Право і справедливість" (PiS) провокацію насильства проти ЛГБТ-спільноти. У своїй передвиборчій кампанії партія зображує права геїв і лесбійок як небезпечну іноземну ідею, що підриває традиційні цінності. Близьким союзником PiS вважається Католицька церква, яка також зображує геїв і лесбійок як загрозу. Один з церковних високопосадовців нещодавно назвав ЛГБТ-спільноту "веселковою чумою".

"Право і справедливість" досі користується великою підтримкою серед населення, роблячи акцент на мешканцях сільських місцевостей. Згідно з нещодавнім опитуванням, зараз за неї готові проголосувати 43% поляків, тоді як за опозиційну "Громадянську коаліцію" - 28%.

Парламентські вибори у Польщі відбудуться 13 жовтня.

У той же день відбувся марш на захист прав спільноти ЛГБТ у чеській столиці Празі. За даними організаторів, в ньому взяли участь близько 30 тисяч людей, повідомляє агенція AFP. Захід відбувся без серйозних інцидентів, місцеві ЗМІ повідомили про кілька невеликих сутичок.

Відео Майже 8 тисяч людей вийшли на Марш рівності - "КиївПрайд-2019"

Перекриті вулиці, тисячі поліцейських і спроби прорвати їхній кордон. У центрі Києва сьогодні відбувся Марш рівності. Він став рекордним за кількістю учасників. Утім, рекорд поставили і їхні опоненти. Майже 3 тисячі противників прайду намагалися ході завадити. Через них полісмени вимушені були терміново змінювати маршрут, а найактивніших - силою відтягувати із колони.  

Майже 8 тисяч людей вийшли на Марш рівності - "КиївПрайд-2019"

 

Вибір редакції