Перший тиждень після Brexit: британська економіка падає, попри заяви міністра фінансів

Європейці визначилися, що розмовлятимуть із Лондоном лише після офіційної заявки на вихід, а англійці подавати її не поспішають.

Великій Британії вказують на вихід. Країни Євросоюзу відмовляються обговорювати з Лондоном умови виходу з ЄС, допоки не розпочнеться відповідна формальна процедура, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На перше після доленосного голосування зібрався британський уряд. Міністри проходять повз репортерів мовчки. За всіх виступив міністр фінансів Джордж Осборн. У своєму зверненні він пророкує ще хвилювання на ринках, але запевняє, що британська економіка виживе і вистоїть. "Я казав, що ми повинні полагодити дах, аби бути готовими до всього, що готує нам майбутнє. І на щастя, ми так і зробили. Наша економіка сильна, наскільки це можливо – аби протистояти викликам, із якими зустрілася країна", - заявив він.

Але ринки не дослухалися до запевнянь міністра фінансів. Фунт уже впав до рекордної позначки за останні три десятиліття – і з початком тижня продовжив рух униз. Трейдери не знають, яким словам міністра Осборна можна вірити. "Він казав минулого тижня, що не має плану Б. А вранці заявив, що насправді планування на цей випадок тривало впродовж місяців", - кажуть спантеличені підприємці.

ВідеоКраїни Євросоюзу відмовляються обговорювати із Лондоном умови виходу із ЄС

Чинний уряд доживає свій час - прем"єр Кемерон оголосив, що йде у відставку, і його ймовірним наступником називають колишнього лондонського мера Бориса Джонсона. Один із лідерів компанії за вихід із ЄС – він почувається впевненіше, ніби дивився лише виступ міністра фінансів, а не новини з бірж. "Не буде надзвичайного бюджету, пенсії людей у безпеці, фунт стабільний, ринок стабільний. Я думаю, це дуже добра новина", - реагує політик на результати референдуму.

Тим часом у Берліні й Парижі кажуть, що досягли порозуміння щодо наступних кроків. Без краваток умовляти Лондон лишитись – у ЄС не збираються. Офіційна заява Великої Британії могла б пролунати у вівторок на саміті ЄС, але Девід Кемерон не хоче входити в історю людиною, яка вивела Британію з Євросоюзу. "Ми обговорили необхідність підготуватися до переговорів. І те, що британський уряд не стане на цій стадії задіювати статтю угоди про вихід із ЄС. Спершу треба визначитися з тим, яких стосунків ми хочемо із ЄС. А це вже справа наступного прем'єр-міністра", - пояснили у Британії.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли за результатами референдуму щодо членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 громадян). Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року. У той же час петиція про проведення повторного референдуму в Британії швидко зібрала 500 тис. голосів.

brexit

Кореспондент ТСН Костянтин Коробов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: