Першого президента ЄС принизили за допомогою довідника

В новому офіційному довіднику "EU Who is who" є прізвища всіх главх держав і урядів країн ЄС, окрім Хермана ван Ромпея.

Першого в історії Євросоюзу постійного голову Європейської Ради - повноважної колегії лідерів країн 27 країн ЄС - якого у ЗМІ називають президентом ЄС, бельгійця Хермана ван Ромпея не внесли в офіційний довідник "EU Who is who".

Про це повідомляють у понеділок місцеві ЗМІ.

У довіднику фігурує лише протокольно-безлике "Головування Європейського союзу", при цьому жодних прізвищ не наводиться. Разом з тим, в довідник внесені прізвища всіх глав держав і урядів країн ЄС, а також глави дипломатії цієї регіональної організації баронеси Кетрін Ештон, чий пост, як і пост ван Ромпея, введений Лісабонським договором про реформу органів влади ЄС, який набув чинності з 1 грудня 2009.

Окремі європейські ЗМІ іронічно зауважують з цього приводу, що ван Ромпей знову піддався приниженню. У лютому в ході зустрічі президента ЄС з депутатами Європарламенту в Брюсселі Найджел Фарадж, відомий противник європейської інтеграції, зробив образливий випад по відношенню до Ван Ромпея.

Британський парламентарій заявив, що у ван Ромпея "харизма мокрої ганчірки для підлоги і вигляд дрібного службовця банку". Він також образливо відгукнувся на адресу батьківщини Ромпея Бельгії, яка, за його словами, "швидше не є країною ".

При цьому Фарадж назвав першого президента ЄС "компетентним, здатним і небезпечним", навівши як приклад Грецію, що опинилася в лещатах фінансово-економічної кризи, і яка, як він стверджував, "була зведена майже до (ролі) протекторату з тих пір, як ван Ромпей прийшов до влади ".

Образа першого президента ЄС обійшлася його кривдникові в майже три тисячі євро. Голова Європарламенту Єжи Бузек після особистої зустрічі з парламентарієм, який відмовився відкликати свої слова і вибачитися перед ван Ромпеєм, позбавив Фараджа на 10 днів депутатського утримання, яке в тому числі включає витрати на харчування і становить 298 євро в день.

Сам ван Ромпей пізніше назвав британця "патетичною персоною", а його вислови оцінив як вираз "брутальності моралі в політиці".

Читайте також:

Перший президент ЄС приступив до своїх обов'язків

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Перший президент ЄС виступив за розширення Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: