Першоквітневий жарт про введення євро в Болгарії розгнівав МВФ

У Болгарії на 1 квітня "розважилися" економісти: радіо пустило в ефір інтерв'ю вигаданого співробітника МВФ про введення в країні євро та супутні ризики.

Першоквітневий жарт в ефірі болгарського радіо про введення в країні євро викликав гнівну реакцію з боку Міжнародного валютного фонду.

Вранці у "день дурнів" в ефірі радіостанції Darik прозвучало інтерв'ю нібито співробітника МВФ Х'ю Джейсона. Як випливало з інтерв'ю, Джейсон працює в департаменті МВФ щодо ринків, які розвиваються.

Водночас у МВФ такого департаменту не існує. Провідні радіостанції, ставлячи інтерв'ю в ефір, не оголосили відкрито, що це - жарт.

В інтерв'ю Джейсон пропонував ввести в Болгарії євро як паралельну валюту на додаток до лева. "Ми вважаємо введення Болгарією євро поряд з левом гарною ідеєю. Подібне завдання, до того ж, не є заздалегідь нездійсненним", - поділився своїми міркуваннями неіснуючий співробітник МВФ.

За словами Джейсона, із запровадженням євро будь-які комерційні угоди стануть дешевшими, а процентні ставки знизяться. Джейсон посилався на зростання бюджетного дефіциту, через що Болгарія нібито "повинна залишити надії увійти в зону євро". Тим самим він неявним чином поставив під сумнів стабільність нинішньої болгарської грошової одиниці - лева.

МВФ негайно різко відреагував на інтерв'ю свого уявного співробітника.

"В одному з повідомлень, що з'явилися сьогодні, хтось по імені Х'ю Джейсон зробив кілька коментарів з приводу болгарської економіки. Хотілося б особливо відзначити, що ця людина не представляє МВФ і не є його співробітником. Усі ці твердження, вочевидь, є першоквітневим жартом", - йдеться в офіційному повідомленні МВФ.

Відреагував на інтерв'ю і Центральний банк Болгарії. В офіційному повідомленні цього відомства подібні "небезпечні жарти" названі "неприйнятними". Такі твердження "грають на людських страхах", зазначили у Центробанку.

"Ця абсурдна ідея віроломно користується ім'ям надзвичайно впливового фінансового інституту, такого як МВФ, чий авторитет безпосередньо впливає на стан глобальних фінансових ринків", - заявили в Центробанку.

Тим часом цю тему в рамках першоквітневого жарту продовжив болгарський інтернет-портал sofiaecho.com, який написав, що Болгарія планує перейти на російський рубль, оскільки шанси приєднатися до єврозони вкрай низькі. Жодної реакції російських фінансових відомств на це повідомлення не було.

Читайте також:

Криза відкинула найбагатші країни на 60 років назад

Латвія перейде на євро з 2014 року

Європа створить власний аналог МВФ

Гривню визнали найбільш залежною від настроїв населення валютою в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: