Першовідкривача структури ДНК звинувачували в шпигунстві на СРСР

Британською розвідслужбою підозрювався в шпигунстві на СРСР першовідкривач подвійної спіральної структури ДНК і Нобелівський лауреат Моріс Уілкінс.

Моріс Уілкінс. Фото з сайту intuit.ru
Моріс Уілкінс. Фото з сайту intuit.ru
Першовідкривач подвійної спіральної структури ДНК і Нобелівський лауреат Моріс Уілкінс підозрювався британською розвідслужбою MI5 в шпигунстві на СРСР та крадіжці секретних даних про дослідження в галузі ядерної фізики. Про це стало відомо з розсекречених документів MI5.

Уілкінс в роки Другої світової війни працював над спільним британсько-американським проектом "Манхеттен" по створенню ядерної бомби. ФБР в 1951 році запідозрила вченого у зв'язках з американською компартією і передала справу британській розвідці. За Вілкінсом було встановлено спостереження. Єдиним непрямим доказом його причетності до шпигунської діяльності стали контакти з Аланом Меєм, засудженим у 1946 році за шпигунство на користь СРСР. У ході розслідування з'ясувалося, що Уілкінс був особисто знайомий з викритим шпигуном, але їхні контакти носили виключно дружній характер.

У 1953 році підозри з Уїлкінса були зняті. Через майже 10 років, в 1962 році, він разом з Джеймсом Ватсоном і Френсісом Криком став лауреатом Нобелівської премії в області фізіології і медицини за відкриття, що стосуються молекулярної структури нуклеїнових кислот. Уілкінс помер у 2004 році у віці 87 років.

Також з матеріалів MI5 стало відомо, що британська розвідка підозрювала у зв'язках з СРСР сценариста Вулфа Манковіца (Wolf Mankowitz), відомого як одного з авторів сценаріїв для фільмів про суперагента Джеймса Бонда "Доктор Но" і "Казино Рояль" (мова йде про фільм 1966 року, а не про його сучасний рімейк). Манковіц потрапив у поле зору MI5 після того, як в 1944 році одружився. Його дружина Енн була помічена у зв'язках з британськими комуністами, що викликало підозру, ніби й Манковіц став прихильником марксистських ідей і був завербований розвідкою СРСР.

Ще одним приводом підозрювати Манковіца став його візит в Радянський Союз, проте згодом з'ясувалося, що він лише зустрічався з офіційними особами з приводу одного зі своїх фільмів. Тим часом Манковіц виступав на підтримку жертв репресій у СРСР і заперечував, що є комуністом. Він стверджував, що дотримується анархічних поглядів. Незабаром MI5 втратила до нього інтерес.

Читайте також:

У спортивній сумці в лондонській квартирі знайдено труп шпигуна

У Москві спіймали румунського шпигуна

Ізраїльського "ядерного шпигуна" випустили з в'язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: