Персонал Саяно-Шушенської ГЕС визнали винним в аварії

Комісія з розслідувань аварії на Саяно-Шушенській ГЕС в РФ, де загинули 75 людей, звинуватила в аварії персонал станції, в якого було ще 13 хвилин, щоб запобігти катастрофі.

Персонал Саяно-Шушенської ГЕС міг запобігти катастрофі 17 серпня, в результаті якої загинули 75 людей.

До такого висновку дійшла парламентська комісія з розслідування причин аварії.

Секретар комісії, голова думського комітету з енергетики Юрій Ліпатов заявив: "Якщо б протягом останніх 13 хвилин роботи гідроагрегату та оголошення підвищеної вібрації був би відключений агрегат, то ніякої б аварії не було".

Він продовжив: "Зокрема, оператор, який знаходився на робочому місці, і головний інженер як людина, що несе всю відповідальність за технічний стан та експлуатацію Саяно-Шушенської ГЕС. Тобто цього часу було достатньо, щоб вжити рішучих командирські рішення, незалежно від того, які команди приходили від системного оператора".

Ці висновки зазначені в підсумковій доповіді парламентської комісії. Називати прізвища осіб, яких депутат вважає винним, він не став "з етичних причин".

Ім'я головного інженера Саяно-Шушенської ГЕС відомо, це Андрій Митрофанов. Через місяць після катастрофи віце-прем'єр Ігор Сєчін заявив, що ремонт на другий гідроагрегат, з якого і почався розвиток катастрофічних подій, проводився фірмою "Гідроенергоремонт", створеної низкою посадових осіб електростанції, одним з менеджерів якої і є головний інженер.

За його словами, засновники використовували "шахрайські схожу назву" з назвою однієї з "дочок" самої ГЕС і вигравали за рахунок цього тендери. При цьому компанія "Силові машини" виявилося виключено з процесу обслуговування свого устаткування.

Парламентарій також сказав, що технологічна дисципліна на Саяно-Шушенської ГЕС була на низькому рівні. "Це відноситься і до керівництва станції, і до обслуговуючого персоналу", - уточнив він. Після катастрофи головний інженер очолив дирекцію з відновлення станції.

Фахівці Ростехнагляду ще в жовтні встановили, що напередодні катастрофи другий гідроагрегат працював у позамежному режимі: з квітня показники по вібрації на ньому виросли в чотири рази, а за кілька хвилин до катастрофи перевищили норму більш ніж у п'ять разів, склавши 840 мікрон. Персонал електростанції знав про це, але не врахував, говорив керівник Ростехнагляду Микола Кутьїн.

Доповідь буде опубліковано до кінця грудня.

Нагадаємо, аварія на Саяно-Шушенській ГЕС сталася вранці 17 серпня. Потужний потік води, який хлинув на станцію, зруйнував кілька гідроагрегатів, пошкодив устаткування. 75 людей загинули, ще 12 осіб було госпіталізовано.

Керівник МНС Росії Сергій Шойгу назвав аварію на Саяно-Шушенській ГЕС "Чорнобилем, але без радіоактивних наслідків". При цьому він підкреслив, що, на відміну від Чорнобиля, очевидно, що ГЕС можна і потрібно відновити.

Читайте також:

Від пожежі в Пермі загинули більше 130 людей

У небі над Норвегією з'явилася невідома спіраль, що світиться

Знайдено тіло останнього загиблого в аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Українські ГЕС виявилися дещо кращими, ніж Саяно-Шушенська
 

ВідеоЛіквідація аварії на російській ГЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: