Персональний фотограф Саакашвілі зізнався у шпигунстві на користь Росії

Він передавав своєму колезі, який безпосередньо контактував з російською стороною, розпорядок дня Саакашвілі, маршрути кортежу і розташування резиденцій.

Персональний фотограф Михайла Саакашвілі Іраклій Геденідзе, затриманий на початку липня за підозрою в шпигунстві, зізнався у співпраці з російськими спецслужбами.

Визнання Геденідзе було продемонстровано в ефірі грузинського телебачення.

Геденідзе заявив, що передавав своєму колезі Зурабу Курцікідзе, який безпосередньо контактував з російською стороною, розпорядок дня грузинського президента Михайла Саакашвілі, маршрути кортежу і розташування резиденцій.

За словами фотографа, на передачу інформації його змусив Курцікідзе погрозами і шантажем. При цьому сам Курцікідзе своєї провини не визнає.

Раніше 9 липня МВС Грузії розповсюдило повідомлення, в якому стверджувалося, що затримані напередодні фотографи (в числі підозрюваних також опинився Георгій Абдаладзе та дружина Геденідзе Натія; її згодом відпустили) працювали на російські спецслужби і передавали їм секретну інформацію, у тому числі військового характеру.

Прес-секретар грузинського силового відомства заявив, що контактами обвинувачених в шпигунстві на ГРУ були якісь Анатолій Сініцин і Сергій Окороков.

Четверо фотографів були затримані 7 липня 2011 року. Представники грузинських силових структур заявили, що фотокореспондентів підозрюють у співпраці з певною зарубіжною розвідслужбою; в перших повідомленнях приналежність спецслужб і характер переданої інформації не уточнювалися.

Затриманих залишили під вартою до початку судового розгляду, який призначили на 2 вересня 2011 року.

Читайте також: 

Суд Тбілісі помістив під варту на 2 місяці фотографів, звинувачених у шпигунстві

Затриманих в Грузії фотографів підозрюють у "серйозному витоку інформації"

У Грузії спалахнув шпигунський скандал, затримано фотографа Саакашвілі

Екс-співробітник ЦРУ засуджений за шпигунство на користь Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: