Відповідальність за теракти в Узбекистані взяв на себе "Ісламський джихад"

В результаті нападу бойовиків в Узбекистані загинули 16 людей. В Андижані негласно введено надзвичайний стан.

В результаті терактів, які сталися в Андижанській області Узбекистану 26 травня, загинули, щонайменше, 16 людей.

За даними місцевої преси, тіла п'ятьох вбитих доставили до обласного моргу в Андижані, а ще 11 тіл – до моргу в Кургантепинському районі.

Відповідальність за теракти взяла на себе організація "Ісламський джихад". Від імені бойовиків надійшов лист до низки узбекистанських ЗМІ. Офіційних коментарів від силових структур поки що не надходило.

Автор послання заявляє, зокрема, що "група моджахедів здійснила збройний напад на відділення міліції і СНБ (Служби національної безпеки) міста Ханабад". За його словами, екстремісти "виконали завдання і благополучно, без втрат, повернулися до своєї ставки".

Лист, як повідомляється, написаний "гарною узбецькою мовою з використанням кирилиці". Дії екстремістів автор послання називає помстою "режиму президента Іслама Карімова за вбивство безневинних мусульман".

В Андижані з ранку 27 травня негласно введено надзвичайний стан, закриті дитячі садки, навчальні заклади, установи і підприємства, рух транспорту зведений до мінімуму. Вжиті заходи пояснюються загрозою нових вибухів і перестрілок в місті.

До прикордонних районів стягнуті війська. Контроль на самому кордоні з Киргизією був посилений. На автотрасі Ташкент-Андіжан встановлені додаткові пости спецпідрозділів з використанням бронетехніки (бойових машин піхоти і бронетранспортерів).

При цьому офіційно Генеральна прокуратура Узбекистану ввечері 26 травня розповсюдила заяву, в якій затверджувалося, що при вибухах в містах Андижан і Ханабад загинула одна людина і декілька отримали поранення.

При цьому прокуратура заявила, що в Ханабаді стався всього лише "напад двох-трьох бандитів на блок-пост міліції", а в Андижані "невідомим чоловіком проведений самопідрив".

Тим часом ЗМІ, посилаючись у тому числі і на джерела в правоохоронних органах, повідомляли, що в прикордонному Ханабаді група з близько 20 людей спробувала захопити будівлю, в якій розташовані відділення силових структур.

Читайте також:

Ісламісти атакували пункт пропуску на узбецько-киргизькому кордоні

В Узбекистані тисячі людей стали жертвами репресій

Туркменія звинуватила "Газпром" у підриві газогону

Масштабний теракт в Пакистані: десятки загиблих, 200 поранених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: