Під час сходження Благодатного вогню у храмі бешкетували араби, а патріарха довелось почекати

Знімальна група ТСН спостерігала за дивом у Храмі Гробу Господнього.

Тисячі вірян які з'їхалися в цей день до Єрусалима, нарешті радіють бо дочекалися Божого прощення. А святе місто вже передає у всі країни світу Благодатний вогонь, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Щороку кожен православний з переживанням чекає - чи зійде вогонь. Бо є повір'я - у той рік, коли не зійде Благодатний вогонь, світ спіткає катастрофа.

Тож і сьогодні люди з трепетом очікували, як ключник Храму Гроба Господнього відчинить двері і запустить перших щасливчиків. До слова, крім вірян сьогодні як ніколи було багато поліції навіть усередині храму. Силовики традиційно вміло розмістили людей. Без жодних інцидентів.

А далі почалося справжнє видовище, яке з року в рік проходить за традиційним сценарієм. Спершу до Кувуклії - святої гробниці - урочистою ходою підійшли вірмени. Але вогонь так і не загорівся.

ВідеоЯк відбувалося Сходження Благодатного вогню в Єрусалимі

Далі Гробницю Господню оточили молоді араби. Вони поводилися наче футбольні фани, бо знають - за таку феєрію їм тут тільки вдячні. Адже за легендою, в один з років, коли арабській молоді заборонили бешкетувати в храмі, вогонь затримався на кілька днів. Відтоді їм можна робити тут все, що завгодно.

А далі - знову була інтрига, але вже не символічна. Справді хвилюватися почали люди, коли довго не виходив на традиційну ходу Патріарх Єрусалиму Феофіл. Потім з'ясували причину - йому надто довго облаштовували охорону. Торік він без супроводу силовиків роздавав вогонь і тоді його ледве врятували од напливу людей, які хотіли саме з його рук запалити собі свічку. Зрештою патріарх Феофіл в одному підряснику увійшов до Кувуклії, і молився про сходження Благодатного вогню, всі свічки і світильники в храмі у цю мить були погашені.

Сотні свічок та щирі емоції: віряни розділили Благодатний вогонь

За давнім церемоніалом, перед входом в Кувуклію шати патріарха і саму каплицю ретельно оглянули - чи нема там будь-яких засобів для штучного отримання вогню. Емоції, які заполонили храм після сходження вогню, не можна описати словами.

Приїхали по святий вогонь і українці з усіх регіонів. Наші земляки уже котрий рік поспіль тут моляться не лише за себе, а й за мир в нашій країні.

У ці хвилини довжелезним і тісним потоком продовжують іти до храму всі, хто не вмістилися на головну процесію, аби підпалити свою свічку. А частинка Благодатного вогню летить до Києва.

Нагадаємо, на Великдень українцям обіцяють теплу та сонячну погоду. Найтепліше буде на Півдні - до 23 градусів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: