Під час виборів у Нігерії було вбито 16 осіб

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відомо також про залякування та підпали дільниць.

Щонайменше 16 людей були вбиті у день голосування на загальних президентських та парламентських виборах у Нігерії у суботу, 23 лютого.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За даними громадської організації Situation Room, яка моніторить проведення голосування, інциденти, що привели до загибелі людей, стались у восьми штатах. Організація повідомила також про порушення правил голосування та підпалення виборчих скриньок та документів в місті Лагос.

Зокрема, у південному штаті Ріверс невідомі бойовики застрелили колишнього лідера місцевого самоврядування та його брата в районі Андоні, повідомили в поліції. Обидві жертви були членами керівної партії "Загальний прогресивний конгрес" чинного президента Мухаммаду Бухарі. Окрім того, одягнуті у військову форму люди заходили деякі виборчі дільниці в районі міста Окріка у штаті Ріверс та забирали матеріали для голосування, повідомив представник поліції.

Також були окремі повідомлення про насильство та напади на виборчі дільниці по всій країні. На одній виборчій дільниці в районі Яба в Лагосі стались сутички, коли невідомі роздавали виборцям готівку. Окрім того, місцеві жителі повідомляють про залякування виборців бандитами.

Повідомляється, що явка на виборах нижча у порівнянні з минулими роками. За даними аналітичного центру SBM Intelligence, з жовтня минулого року у країні стались 67 випадків насильства, пов'язаних з виборами, в яких загинули 233 людини - в середньому по дві людини на день. Як виборців зареєстрували 84 мільйони нігерійців. Однак взяти участь у голосуванні зможуть лише 72,7 мільйона з них - ті, хто забрав свої картки виборця.

Окрім президента, жителі Нігерії також обирають 360 депутатів Палати представників та 109 сенаторів із 6500 кандидатів на ці посади. Результати голосування очікують на початку наступного тижня. Нігерія є найбільшою за населенням країною Африки та лідером за видобутком нафти на континенті. Утім, за оцінками, близько 87 мільйонів зі 190-мільйонного населення країни живуть у крайній бідності.

Вибір редакції