Під час виборів у США росіяни вимагали у Манафорта повернути борг – Time

Дата публікації
Перегляди
5144
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під час виборів у США росіяни вимагали у Манафорта повернути борг – Time

Скетч із закритого суду над Полом Манафортом / Фото: Reuters

Про це виданню розповів колишній співробітник спецслужб РФ, який перебуває у санкційному списку.

Коли Пол Манафорт керував президентською кампанією Дональда Трампа, росіяни вимагали у нього повернути борги. Про це журналу Time розповів колишній співробітник розвідки РФ Віктор Бояркін, який і спілкувався з Манафортом в інтересах російського мільярдера Олега Дерипаски.

"Він винен нам багато грошей. І він пропонував шляхи, як виплатити борги. Я на нього сильно тиснув", - розповів Бояркін журналу.

Менше, ніж за два тижні до того, як республіканці висунули Трампа своїм кандидатом, Манафорт у електронному листуванні з посередником, своїм колишнім бізнес-партнером Костянтином Клімніком, пропонував докладно інформувати Дерипаску про хід президентської кампанії. У цих листах Клімнік писав Манафорту про "нашого друга В", пов’язаного з Дерипаскою. Бояркін стверджує, що цим "другом" був саме він.

Time наголошує на тому, що ці зізнання Бояркіна показують, наскільки залежним від Росії був Манафорт в той час, коли керував штабом Трампа.

Своєю чергою CNN звернулось до представників Манафорта – ті відмовились коментувати подану у Time інформацію. Зазаначається, що і Бояркін, і Дерипаска перебувають під санкціями США.

Манафорт працював з Дерипаскою близько 10 років тому – надавав інвестиційні та консультаційні послуги олігарху. У 2014 році мільярдер звинуватив Манафорта у "зникненні" 19 мільйонів доларів, а цього року колишнього очільника кампанії Трампа та ще кількох осіб звинуватив у розкраданні 26 мільйонів, які Дерипаска дав десять років тому. Позов, який Дерипаска подав до суду Нью-Йорка, поки заморожено, оскільки сам мільярдер перебуває під слідством.

Манафорт порушив угоду зі слідством у справі про втручання РФ в американські вибори

Манафорт порушив угоду зі слідством у справі про втручання РФ в американські вибори

Нагадаємо, екс-радник Дональда Трампа Пол Манафорт визнав себе винним у двох звинуваченнях від спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує справу втручання у вибори в США. Він визнав себе винним в одному з звинувачень щодо змови проти Сполучених Штатів, і ще в одному відношенні змови, щоб перешкодити правосуддю. Крім того, він погодився співпрацювати з департаментом юстиції США у розслідуванні втручання Росії в американські вибори. 

Також у ЗМІ була інформація, що Манафорт просував інтереси Путіна в США. Зокрема, це робилося нібито через відомого російського олігарха Олега Дерипаску. В той же час останній спростовує ці звинувачення і майже нецензурно коментує зв'язок з Манафортом.

Мюллер заявив, що Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів за роботу політичного консультанта в Україні (офіційно - 14 мільйонів доларів). Сторона звинувачення також стверджує, що Манафорт більше володів трьома десятками рахунків, на яких зберігав отримані в Україні гроші. Адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що американський політтехнолог отримував незареєстровані доходи, тому що це було умовою його українських бізнес-партнерів.

Наступна публікація