Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під час війни в Іраку Пентагон замовив фальшивих роликів "Аль-Каїди" на $ 540 млн

Британське піар-агентство знімало для Міноборони США три види роликів про ісламістів.

Під час війни в Іраку у середині 2000-х років американське міністерство оборони найняло піар-агентство для створення фальшивих агітаційних роликів "Аль-Каїди". На ці цілі Пентагон витратив 540 млн доларів.

Про це йдеться в розслідуванні The Bureau of Investigative Journalism, передає Медуза.

Міністерство оборони США декілька років співпрацювала з відомим в Британії PR-агентством Bell Pottinger. Воно знімало для Пентагону три види роликів в Іраку – сюжети для ТБ з критикою "Аль-Каїди", в яких терористи виставлялися в негативному світлі. Крім того, виготовлялися підробки під сюжети арабських телеканалів, в яких розповідалося про теракти бойовиків. Ці ролики пропонували іракським ЗМІ, приховуючи їх американське походження.

Третій вид роликів — фальшива пропаганда "Аль-Каїди", яку практично неможливо було відрізнити від справжніх агітаційних роликів угруповання.

Ці ролики створювалися для того, щоб з'ясувати, хто і де їх дивиться. Відео записувалися на компакт-диски, потім американські солдати під час рейдів розкидали їх в будинках іракців. Відео було записано у форматі Real Player, який вимагав підключення до інтернету — таким чином можна було простежити, де дивляться ролики.

Наголошується, що у підсумку диски з фальшивою агітацією потрапили за межі Іраку – в Іран, Сирію і США. Наскільки успішною була ця програма, і до яких наслідків вона призвела, невідомо.

Над виготовленням відео-роликів працювали близько 300 співробітників Bell Pottinger. Причому вони працювали як у Великобританії, так і в Іраку. Для деяких робіт наймали місцевих жителів.

Представники Пентагону і Bell Pottinger підтвердили факт співпраці, але не стали розкривати деталі спільних проектів. Підрозділ, який займався іракським проектом, зараз вже не є частиною піар-агентства.

Відео Новий лідер "Аль-Каїди" Айман аз-Завахірі заявив про можливі нові теракти

Залиште свій коментар

Вибір редакції