Під оболонку першого блоку "Фукусіми-1" почали закачувати азот

На "Фукусіма-1" взялися за закачування азоту під захисну оболонку реактора першого енергоблоку.

У середу, 6 квітня, компанія-оператор аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" TEPCO приступила до закачування азоту під захисну оболонку реактора першого енергоблоку для запобігання можливим вибухам.

Закачування газу почалося близько 22.30 за місцевим часом (16.30 за Києвом). При техногенних аваріях азот застосовується для витіснення скупченого в ємностях водню.

Нагадаємо, після події 11 березня в Японії - потужного землетрусу - через відмову системи охолоджування на АЕС "Фукусіма-1" відбулися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше - вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також продуктах харчування.

20 березня уряд Японії оголосив, що АЕС "Фукусіма-1" буде закрита. 29 березня влада підвищила рівень тривоги в країні до максимального. 3 квітня прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що витік радіації з аварійної японської АЕС може "тривати ще кілька місяців".

За даними газети Сегодня, компанія-оператор "Фукусіма-1" запросила ліквідаторів з усього світу, в тому числі з Чорнобиля, для боротьби із наслідками аварії на станції.

Читайте також:

Ситуація на "Фукусімі" знову критична: станції загрожує вибух

Витік радіоактивної води з "Фукусіми" повністю зупинено

Обсяг витоку радіоактивної води з "Фукусіми-1" зменшився

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: