Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під санкції США можуть потрапити 350 німецьких підприємств, які залучені до проєкту "Північний потік-2"

У верхній палаті Конгресу голосування за документ відбудеться до 20 грудня, після чого його спрямують на підпис президенту.

У реалізації проєкту російського газогону "Північний потік-2" загалом беруть участь близько 350 компаній з Німеччини.

Про це виданням редакційної групи RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) у п'ятницю, 13 грудня, повідомив глава зовнішньоекономічного відділу Федерального об'єднання торгово-промислових палат Німеччини Фолькер Траєр.

Через намір США запровадити санкції проти російського газогону тепер ці підприємства мають "турбуватися про свій бізнес", зазначив він. Заплановані санкції є "поганою новиною для німецької економіки". Окрім безпосередніх наслідків, зростає занепокоєння щодо нового загострення торговельного конфлікту.

"Рішення Палати представників США призведе до більшої невизначеності на світових ринках. Ця політика не може створити нову довіру", - вважає Траєр.

Як повідомлялось, Палата представників Конгресу США 11 грудня проголосувала за оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій щодо російських газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік" задля забезпечення "європейської енергетичної безпеки". Зокрема "Північний потік-2", який ще будується, названий у законопроєкті "інструментом примусу та політичного тиску", що послабить зв'язок США з Німеччиною та Європою загалом.

Законопроєкт передбачає накладання санкцій на судна, що займаються прокладкою труб для цих газогонів, а також на іноземних громадян, які мають відношення до роботи цих суден.

Президент США Дональд Трамп уже повідомив, що має намір підписати законопроєкт про санкції, розраховані на п'ять років, у разі його проходження через Конгрес. Водночас президент США зможе зупинити їх дію, якщо доведе Конгресу, що США вдалося "мінімізувати" використання Росією газопроводів у політичних цілях.

Після схвалення законопроєкту Палатою представників його повинен розглянути Сенат. Очікується, що у верхній палаті Конгресу голосування за документ відбудеться до 20 грудня, після чого його спрямують на підпис президенту.

Тим часом Офіс Зеленського подякував американським конгресменам за санкції проти "Північного потоку-2". У відомстві вважають газогін політичним проєктом, що підриває енергетичну безпеку Європи.

Відео США можуть запровадити санкції проти компанії, яка будує "Північний потік - 2"

Палата представників США ухвалила оборонний бюджет на наступний рік, в якому це прописано. Санкції стосуються компанії, що прокладає труби дном Балтійського моря, зараз це швейцарська компанія. За попередніми оцінками, на добудову цього газогону Росії потрібно приблизно два місяці.  

США можуть запровадити санкції проти компанії, яка будує "Північний потік - 2"

 

Вибір редакції