Піднятися на Еверест стане складніше і дорожче: нові правила підкорення Джомолунгми

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У весняному сезоні під час сходження на Еверест загинули або зникли безвісти 11 альпіністів.

Спецкомісія, сформована урядом Непалу, запропонувала посилити вимоги до альпіністів, що бажають піднятися на Еверест. Нові правила вирішили запровадити після невдалого альпіністського сезону, повідомляє Associated Press.

Альпіністів, зокрема, зобов'яжуть пройти підготовку з високогірного сходження і довести фізичну витривалість. Урядова комісія також пропонує значно підвищити плату за дозвіл на сходження.

 "Альпіністи, які бажають піднятися на Еверест та інші восьмитисячники, мають пройти базову і високогірну підготовку для сходження", – йдеться  в звіті спецкомісії.

У звіті зазначається, що перед отриманням дозволу на сходження, альпіністи повинні піднятися хоча б на одну непальську гору вищу за 6500 метрів. Вони також мають надати довідку про стан здоров'я і фізичну підготовленість.

ВідеоУкраїнка, яка першою підкорила Еверест, коментує поточну ситуацію на горі

Зз нами на прямому зв'язку альпіністка, перша українка котра здійснила сходження на Еверест - Ірина Галай. Вона розповіла, чи були подібні ситуації з чергами раніше, а також поділилася порадами для тих, хто планує небезпечне сходження на вершину Джомолунгми.  

Українка, яка першою підкорила Еверест, коментує поточну ситуацію на горі

Крім того, за пропозицією експертів, альпіністи, які бажають піднятися на Еверест, повинні будуть користуватися послугами досвідчених гідів та сертифікованих компаній, що водять групи на Еверест не менше трьох років.

Плату за дозвіл на сходження також пропонується значно підвищити: для Евересту (висота 8848 метрів над рівнем моря) – до 35 тисяч доларів, для інших вершин вище 8 тисяч метрів – 20  тисяч доларів. Збори, які платять альпіністи і туристи – одна з основних статей доходу для країни.

У Міністерстві туризму Непалу зазначили, що рекомендації робочої групи будуть виконані найближчим часом.

У весняному сезоні під час сходження на Еверест загинули або зникли безвісти 11 альпіністів – дев'ять на непальській стороні і двоє на тибетській.

За сезон, який тривав кілька тижнів в травні, Непал видав 381 дозвіл на сходження на гору Еверест, що призвело до скупчення людей в так званій зоні смерті, де рівень кисню дуже низький.

ВідеоЧерги в зону смерті: чому на вершині Евересту масово гинуть люди

11 людських життів за 2 тижні забрав Еверест. І це трагічний рекорд найвідомішої вершини світу. А все – через довжелезні черги на небезпечній висоті. Як жага підкорити Еверест для багатьох обернулася на трагедію та як пояснюють ситуацію цю ситуацію у Непалі - дивіться в сюжеті.

Черги в зону смерті: чому на вершині Евересту масово гинуть люди

Залиште свій коментар

Вибір редакції