Підозрюваних у вбивстві Політковської менше

Російські правоохоронці почали відпускати підозрюваних, затриманих по справі про вбивство російської журналістки.

Анна Політковська
Архів
Анна Політковська. (Фото: un.csu.ru)
Один зі звинувачуваних по справі про вбивство Анни Політковської був звільнений з-під варти, пише у четвер "Коммерсант". 

За даними видання, незабаром це може статися ще з двома з десяти фігурантів справи, які залишилися: один з них у момент здійснення злочину перебував у в'язниці, а другий був заарештований по іншій справі, не пов'язаній з убивством. 

У вівторок ввечері з СІЗО був звільнений приватний охоронець Олексій Беркін, якого затримали 16 серпня разом з підозрюваними по цій справі співробітниками оперативно-пошукового управління ГУВС Москви. Передбачалося, що всі вони допомагали безпосереднім виконавцям - чеченцям з так званого лазанського угруповання - збором інформації та стеженням за загиблою журналісткою. 

Як повідомляє "Коммерсант”, Беркіну запобіжний захід змінив не суд, а слідство - за 12 діб, які той знаходився в ув'язненні, працівникам Генпрокуратури не вдалося зібрати доказів його провини. 

З самим Беркіним газеті зв'язатися не вдалося. Його дружина попрохала більше не турбувати її чоловіка: "Ми не хочемо знову переживати весь цей жах. Та й не скаже вам він нічого, тому що дав підписку про нерозголошення". 

Як припускає видання, до моменту передачі справи в суд кількість звинувачуваних в ній може ще скоротитися. Так, у майора московського УБОЗа Сергія Хаджикурбанова на момент вбивства Політковськой було алібі: 7 жовтня 2006 року він був ув’язнений. 

У 2004 році суд засудив Хаджикурбанова до чотирьох років позбавлення волі за перевищення посадових повноважень, а на волю він вийшов у грудні 2006 року, що виключає вірогідність його участі в підготовці та здійсненні злочину.

Більше того, в клопотанні Генпрокуратури про його арешт, поданий до Басманного суду, майору УБОЗа ставилися в провину викрадання людини, порушення недоторканності житла з використанням службового становища та перевищення посадових повноважень. 

Два останні злочини Хаджикурбанов міг зробити, лише знаходячись на службі в міліції, з якою він був звільнений ще в 2004 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: