Підозрюваного в крадіжці напису в Освенцімі екстрадують до Польщі

Суд видав дозвіл на екстрадицію з умовою, що підозрюваний зможе відбувати термін в одній з в'язниць Швеції.

Суд Стокгольма 11 березня дозволив екстрадувати до Польщі Андерса Хегстрема, підозрюваного в організації крадіжки металевої пластини з написом Arbeit macht frei ("Праця звільняє") в колишньому гітлерівському концтаборі "Аушвіц-Біркенау".

Краківська прокуратура, яка займається розслідуванням скандальної крадіжки, 15 січня видала ордер на арешт 34-річного громадянина Швеції Хегстрема, який, за її даними, був замовником крадіжки в Освенцімі. Місяць тому Хегстрем був затриманий шведської поліцією.

Суд видав дозвіл на екстрадицію з умовою, що, якщо польське правосуддя засудить Хегстрема до позбавлення волі, він зможе відбувати термін в одній з в'язниць Швеції.

Нагадаємо, металева пластина з гаслом Arbeit macht frei була вкрадена з "Аушвіц-Біркенау" в ніч на 18 грудня. Напис перебував над головними воротами при вході до концтабору, в якому нацисти убили до 1,5 мільйонів чоловік. В даний час на території табору розташовується музей.

Пізніше вкрадений напис було виявлено польськими поліцейськими закопаним в лісі недалеко від будинку одного з підозрюваних у крадіжці. Поліція також затримала п'ятьох підозрюваних чоловіків у віці від 20 до 39 років, всі вони раніше були засуджені. Якщо їх провина буде доведена, чоловікам загрожує до десяти років тюремного ув'язнення.

Напис був вкрадений для "божевільного колекціонера", який "замовив" її через Інтернет.

У 1940-1945 роках "Аушвіц-Біркенау" був найбільшим гітлерівським табором масового знищення людей. 27 січня 1945 року радянські солдати зайняли Освенцим і звільнили в'язнів, що вижили.

Читайте також:

У Швеції заарештували замовника крадіжки символу Освенцима

Викрадений напис Arbeit Macht Frei повернули до Освенцима

Викрадений символ Освенцима знайшли розпиляним на частини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: