Підробляла документи за шалені гроші: в Польщі затримали зухвалу українку

Підробляла документи за шалені гроші: в Польщі затримали зухвалу українку

Поліція Польщі / Фото ілюстративне

Прикордонники виявили обладнання, необхідне для виготовлення такого роду документів у вигляді штампів консульств.

В польському Гданську прикордонники затримали 25-річну громадянку України, яка займалася підробленням документів. Слідчі виявили понад 2750 готових документів, вартість яких на чорному ринку може досягати 14,5 млн злотих.

Про це повідомили в Штабі прикордонної служби.

Як стало відомо, під час слідства правоохоронці встановили, що від січня цього року в одній з орендованих квартир у Гданську масово підробляли документи у вигляді посвідок на проживання, польських та іноземних посвідчень, водійських прав, паспортів, віз, а також інших документів, видавання яких належить до юрисдикції воєвод, установи соціального страхування, роботодавців, лікарів і страхових компаній.

Крім того, прикордонники виявили обладнання, необхідне для виготовлення такого роду документів у вигляді штампів консульств, провінційних установ, екзаменаторів водійських прав, лікарів та іноземної поліції.

Були також готові пакети документів, підготовлені для відправлення одержувачам, які перебувають по всьому світу.

Внаслідок обшуку вилучено сліди висушених рослин, дрібну луску та готівку в сумі близько 23 000 злотих. Проведені заходи стали наслідком затримання громадянина Іраку, яке відбулося на початку лютого 2024 року в аеропорту Гданська. Чоловік намагався перетнути кордон за такими підробленими румунськими документами, як-от паспорт, ідентифікаційна картка та водійські права. Водночас прикордонна застава у Гданську співпрацювала з митницею в Гдині.

Окремі документи на чорному ринку коштують до кількох тисяч євро залежно від типу та ступеня підроблення. За версією слідства, набір міг коштувати до 11 тисяч євро.

Підозрювану у скоєнні злочину доправили до Гданської окружної прокуратури Олива, де їй висунули звинувачення в підробленні документів, за що їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Україна та Польща ведуть переговори щодо того, щоб системи ППО Patriot прикривали західні області.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація