Підсумки візиту Путіна до Ірану

Президенти Росії й Ірану підтвердили намір двох країн розвивати співпрацю в різних галузях, зокрема в ядерній енергетиці.

Президенти Росії Володимир Путін і Ірану Махмуд Ахмадінежад підтвердили намір двох країн розвивати співпрацю в різних галузях, зокрема в ядерній енергетиці. Про це йдеться в спільній заяві президентів, ухваленій за підсумками переговорів у Тегерані.

Візит Путіна став першим візитом голови російської держави до Ірану за всю історію відносин між двома країнами.

У ході перебування в Тегерані президент Росії взяв участь в Другому каспійському саміті, зустрівся та провів переговори з Верховним керівником Ісламської Республіки Іран аятоллою Саєдом Алі Хаменеї, а також із президентом Ісламської Республіки Іран Махмудом Ахмадінежадом.

Президенти виступили за активізацію зусиль з подальшого розвою господарських зв'язків двох країн, а надто в таких галузях, як нафтогазова промисловість, атомна енергетика, електроенергетика, оброблювальна промисловість, авіабудування, банківська справа та транспорт.

Росія та Іран домовилися розвивати прямі контакти між нафтовими й газовими компаніями двох країн, націлені на укладання конкретних взаємовигідних комерційних угод щодо спільної роботи в усіх сегментах нафтового й газового секторів, йдеться в заяві президентів.

Росія й Іран підтвердили зацікавленість у координації маркетингової політики в області експорту нафти й газу. Крім того, сторони зацікавлені в участі російських компаній у розробці нафтових і газових родовищ в Ірані, зокрема газового родовища "Південний Парс", створенні в Ірані промислових потужностей для виробництва, зберігання й експортних поставок природного газу.

Росія й Іран мають намір продовжити співпрацю в галузі енергетики, включно з модернізацією побудованих раніше при російському сприянні та спорудженням нових тепло- та гідроелектростанцій, зокрема будівництво в Ірані вугільної ТЕС "Табас".

Володимир Путін і Махмуд Ахмадінежад відзначили двосторонню співпрацю у сфері мирної ядерної енергетики. "Вона й далі здійснюватиметься в повній відповідності з їхніми зобов'язаннями за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї", - йдеться в заяві.

В зв'язку з цим президенти зауважили, що будівництво й пуск АЕС "Бушер" буде здійснено відповідно до узгодженого графіку. Як заявив Ахмадінежад, Іран готовий до співпраці з Росією в спорудженні другого та третього енергоблоків АЕС "Бушер".

Сторони домовилися продовжити роботу з розвитку Міжнародного транспортного коридору "Північ-Південь", зокрема його автомобільної, залізничної й морської складових. Зокрема, буде прискорено розгляд питання про відновлення сухопутного сполучення між Росією й Іраном через територію Республіки Дагестан.

Як писав iPlus, президенти Росії і Ірану підтвердили прагнення обох сторін вирішувати всі питання, що виникають на Каспійському морі, виключно мирними засобами в рамках рівноправної співпраці п'яти прикаспійських держав.

Сторони підтвердили відмову від застосування сили й силових погроз для вирішення спірних питань, поваги до суверенітету й територіальної цілісності держав.

Президенти заявили про рішуче засудження Росією й Іраном тероризму в усіх його формах і проявах, підтвердили неприпустимість ототожнення тероризму з будь-якою нацією, культурою або релігією.

Відзначивши ідейну експансію тероризму, Росія й Іран звернули увагу на необхідність послідовного виконання всіх резолюцій РБ ООН, що засуджують тероризм, і виступили за всебічний розвиток глобального діалогу.

У ході обговорення ситуації в Афганістані президенти Росії і Ірану висловили стурбованість погіршенням ситуації в цій країні, зростанням терористичних загроз із боку талібів та інших екстремістських сил.

Президенти підтвердили намір Росії й Ірану продовжувати брати участь в післявоєнному облаштуванні Афганістану.

Путін і Ахмадінежад висловили занепокоєння складною гуманітарною ситуацією на окупованих палестинських територіях, особливо в зв'язку з фактичною ізоляцією сектору Газа.

Президенти зауважили, що відновлення через діалог загальнопалестинського консенсусу та єдності є необхідною передумовою для реалізації національних сподівань палестинського народу, включно зі створенням незалежної й суверенної палестинської держави.

Росія та Іран підтримали уряд і обраний на основі конституції парламент Іраку і висловили сподівання на швидке подолання виниклих міжфракційних суперечностей, які негативно впливають на їхню роботу, через всеосяжний загальноіракський діалог.

Москва й Тегеран висловилися за скорочення іноземної військової присутності в районі Персидської затоки й вироблення загальних заходів довіри між регіональними та іншими державами для забезпечення стабільності й безпеки в Персидській затоці.

По закінченні візиту до Ірану Володимир Путін висловив подяку президентові Махмуду Ахмадінежаду за гостинність і теплий прийом і запросив відвідати Росію в зручний для нього час.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: