Підтримка Саакашвілі різко впала

Підтримка президента Грузії Михаїла Саакашвілі в світі й усередині країни помітно знизилася після недавніх подій у Тбілісі, заявляє експерт Єн Бреммер.

Підтримка президента Грузії Михаїла Саакашвілі в світі й усередині країни помітно знизилася після недавніх подій в Тбілісі, заявив у інтерв'ю агенції "РИА Новости" у п'ятницю американський експерт з питань СНД, президент консалтингової агенції Eurasia Group Єн Бреммер (Ian Bremmer).

"Надмірна реакція влади на акції протесту підсилила антиурядові настрої та значно ускладнила можливість підтримки уряду Грузії її західними союзниками. Незважаючи на те, що демократично обрана влада Грузії залишається легітимною, внутрішня та міжнародна підтримка Саакашвілі, поза сумнівом, ослабла", - впевнений Бреммер.

Дії влади, зокрема розгін мітингу в центрі Тбілісі, закриття ЗМІ, а також запровадження надзвичайного стану насторожили Захід, вважає він.

"США тепер уважніше стежитимуть за ситуацією на місці. Можна чекати, що критики щодо очевидних недоліків демократії буде більше, ніж раніше", - заявив глава Eurasia Group.

На думку експерта, звинувачення Саакашвілі на адресу Росії в підбурюванні заворушень у Грузії ще більше підсилять нинішню напруженість в її відносинах із Москвою, а також у діалозі з Абхазією й Південною Осетією. "Спроби влади дискредитувати опозицію, звинувачуючи її в тому, що вона орієнтується на Росію, та й подальші кроки в межах цієї логіки, включно з відкликанням грузинського посла з Москви, висилкою співробітників російського посольства з Тбілісі, навряд сприятимуть просуванню вперед. Ці дії, а також кроки Москви у відповідь загрожують подальшим погіршенням російсько-грузинських відносин", - вважає Бреммер.

Водночас, він вважає, що з питань зовнішньої політики, і зокрема відносин з Росією та євроатлантичними структурами, опозиція й нинішній режим майже нічим не відрізняються: "Опозиційні партії вже почали на Заході дипломатичний наступ, оголосивши в спільному маніфесті, що серед їхніх політичних цілей - поліпшення відносин з ЄС і приєднання до НАТО. Лідери опозиції настільки ж антиросійські за своїми заявленими зовнішньополітичними цілями, наскільки й сам Саакашвілі. Понад те, фінансовим двигуном опозиції є заможний олігарх Бадрі Патаркацишвілі, близький друг Бориса Березовського, відверто антикремлівського дисидента", - сказав експерт.

Бреммер також зауважив, що США підтримують рішення про проведення дострокових президентських виборів. За його словами, Грузія залишається найважливішим союзником США, і довгострокові відносини Вашингтона з Тбілісі, незважаючи на останні події, не погіршаться, вважає він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: