Підводний човен, на якому загинули 20 людей, включили до складу ВМФ Росії

Раніше новий підводний човен пройшов всі етапи державних випробувань.

Атомний підводний човен К-152 "Нерпа" проекту 971У "Щука-Б" 28 грудня 2009 року була включена до складу Військово-морського флоту Росії. Про це повідомляє прес-служба Амурського суднобудівного заводу, на якому і була побудований АПЧ. Раніше новий підводний човен пройшов всі етапи державних випробувань, в ході яких були підтверджені тактико-технічні характеристики і надійність АПЧ.

Будівництво "Нерпи", підводного човна третього покоління, почалося на Амурському суднобудівному заводі в 1991 році. Надводна водотоннажність АПЧ становить 8140 тонн, а підводна - 12770 тонн. "Нерпа" здатна розвивати швидкість до 30 вузлів і занурюватися на глибину до 600 метрів. Озброєння АПЧ представлено чотирма 533-міліметровими торпедними апаратами і чотирма - 650-міліметровими.

8 листопада 2008, коли АПЧ вперше приступила до заводських ходових випробувань в Японському морі, сталося несанкціоноване спрацювання автоматичної системи пожежегасіння, в результаті чого у відсіки почав надходити фреон. Через це загинули 20 людей. Ще 21 людина була госпіталізована з отруєннями. У числі загиблих опинилися троє військових і 17 цивільних фахівців.

Після аварії АПЧ була повністю перевірена, а в липні 2009 року вийшла на повторні випробування, які були завершені успішно. Як очікується, в 2010 році "Нерпа" буде передана в оренду Індії строком на десять років. Вартість контракту складе 650 мільйонів доларів.

Читайте також:

Човен "Нерпа", на якому загинули 20 чоловік, вийшов в море

Матроса, якого звинутили в аварії субмарини "Нерпа", визнали психічно осудним

Росіяни передумали продавати "Нерпу"

Що таке атомний підводний човен "Нерпа"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: