Підземні поштовхи в Чилі будуть тривати ще десять років

Фахівці попередили, що після потужного землетрусу в Чилі підземні поштовхи в регіонів будуть відчуватися ще протягом десяти років поспіль, поки не відновиться сейсмічна рівновага.

Підземні поштовхи в районі потужного землетрусу, котрий стався в Чилі 27 лютого, можуть тривати ще десятиліття, поки в регіоні не відновиться "сейсмічна рівновага".

Так вважає директор Геофізичної служби Сибірського відділення Російської академії наук, доктор наук Віктор Селезньов.

"Такого роду процеси можуть тривати десять років. Ще років десять будуть продовжуватися землетрусу в цьому районі. Це буде така періодична картина: буде затухати, буде збільшуватися, потім знову затухати. У якомусь сенсі, землетрус нон-стоп десять років поспіль", - сказав Селезньов.

Він зазначив, що в момент землетрусу виділяється енергія, що дорівнює енергії декількох мільйонів ядерних бомб, скинутих на Хіросіму, - близько 10 в 20-й ступені джоулів. І слідом за потужним землетрусом відбуваються десятки і сотні менш сильних.

"Це, приблизно, однаково відбувається. Якщо в нас була "сімка" (землетрус магнітудою сім), то у нас потім буде близько чотирьох "шісток", близько 40 "п'ятірок", близько 100 "четвірок". А тут сталася подія більше "вісімки". Тут буде близько чотирьох "сімок", і "шісток" буде не чотири, а 40, а "четвірок" буде 400", - сказав експерт.

"Земна кора повинна розколотися на протязі близько двох тисяч кілометрів. Йде розтріскування плити. Існуючий розлом як би оновлюється", - додав сейсмолог.

Говорячи про цунамі, породженому землетрусом у Чилі, яка виявилася значно слабкіше цунамі в Індійському океані в грудні 2004 року, Селезньов відзначив, що хвиля була значно ослаблена гігантськими відстанями в Тихому океані.
Крім того центр землетрусу знаходився на великій глибині, що також послабило цунамі.

Підземні поштовхи магнітудою 8,8 були зафіксовані в Чилі 27 лютого в 115 кілометрах на північ від міста Консепсьйон, на глибині 55 кілометрів. За останніми даними, число жертв стихії в Чилі досягло 708 людей, близько 2 мільйонів чилійців залишилися без даху над головою, пошкоджено 1,5 мільйона будинків.

28 лютого в центральній частині Чилі відбувалися повторні підземні поштовхи магнітудою від 4,8 до 6,1. Тисячі мешканців міста, побоюючись повторних хвиль землетрусу та руйнування будівель, провели ніч у розгорнутих прямо на вулицях таборах.

Хвиля цунамі, викликаного землетрусом, дісталася берегів Французької Полінезії, Камчатки, Курильських островів та Японії. Біля тихоокеанського узбережжя острова Хоккайдо вже зафіксовані хвилі висотою 1,2 метри, очікуються хвилі заввишки три метри і вище.

Читайте також:

У Чилі стався черговий землетрус

Кількість жертв землетрусу в Чилі перевищила 700 людей

У постраждалому від землетрусу Чилі працюють мародери
 

ВідеоРуйнівний землетрус в Чилі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: