Підземні сектанти виявилися православними

З'ясувалося, що соціальний склад "в'язнів підземелля" достатньо різноманітний - є серед них і бізнесмен, і інженер, і метробудівець. І навіть один доктор наук.

сектантське помешкання
Известия
Схема помешкання затворників.
iPlus продовжує стежити за розвитком подій в Пензенській області Росії, де близько тридцяти чоловік добровільно ув'язнили себе під землею. З'ясувалося, що соціальний склад "в'язнів підземелля" достатньо різноманітний - є серед них і бізнесмен, і інженер, і метробудівець. І навіть один доктор наук. Крім того, не виключено, що у "підземельців" є і вогнепальна зброя. Всі їхні контакти із зовнішнім світом здійснюються через вентиляційний отвір, що веде в підземелля. В отворі постійно знаходяться співробітники правоохоронних органів, священнослужителі і члени комісії з вирішення ситуації, яку створили місцеві законодавці. Час від часу вони вступають в переговори з сектантами.

- Як ти себе почуваєш? - кричить хтось з членів комісії у вентиляційний отвір.

- Чудово! - доноситься у відповідь.

- А що їла на сніданок?

- Пшеничну кашу і коржики з варенням.

Восьмирічна дівчинка відповідає бадьоро і упевнено. Проте парламентери, що підтримують контакти з добровільними в'язнями, настроєні не так оптимістично. Є серед них і співробітники спецслужб. Один з офіцерів погодився розповісти деякі, раніше невідомі подробиці добровільного затворництва.

- За нашими даними, в печері знаходиться не 29, як повідомлялося раніше, а 36 чоловік. І дітей не один, а четверо - це точно, - розповідає він. - Сектанти пішли під землю 24 жовтня. Нам про це стало відомо 8 листопада. Одним з перших в переговори з ними вступив священнослужитель отець Георгій, який спеціально приїжджав з Троїце-Сканова монастиря. "Істинно православні", як називають себе люди, що сховалися під землею, його звернення проігнорували.

- Поступово ми встановлюємо особи тих, хто знаходиться в печері, - продовжує спецслужбіст. — Виявилось, що це не малограмотні люди, яких легко заплутати. Там є і доктор наук, і бізнесмен, і інженер, і працівник метробуду... Тут знаходяться громадяни Білорусі, України, а також жителі Підмосков'я, Чувашії, Ленінградської, Володимирської і Тульської областей Росії.

Переговори проходять складно. Техніка поруч наводить на думку про те, що розмови в печері прослуховуються. Співробітники правоохоронних органів не коментують це припущення. Але якщо і так, то це крок цілком виправданий - ситуацію потрібно тримати під контролем.

Зараз у сектантів, схоже, вже новий лідер. 43-річний Петро Кузнєцов, який зподвиг їх на цей вчинок, що обговорює сьогодні увесь світ, зараз для них вже не авторитет. Співробітники правоохоронних органів доставили його в Погановку. Кузнєцов намагався переконати своїх адептів покинути печеру, але ті відповіли категоричною відмовою. Судячи з усього, зараз підземною громадою керує вже інша людина - 82-річна ігуменя Антонія. Проте співробітники правоохоронних органів дають "стримано-оптимістичний" прогноз розвитку подій.

- Зараз люди в печері поводяться досить спокійно. Вони навіть попросили нас, після того, як почалися снігопади, прочищати вентиляційні отвори, через які всередину поступає повітря. Ми знаємо, що у деяких з них починають виявлятися різні захворювання. Ймовірно, через якийсь час затворники самі вийдуть на волю.

Підстав для вирішення проблеми силовим методом у правоохоронців поки немає. До того ж зробити це вельми проблематично. Вхід в печеру завалений мішками з піском. Зверху - 12-метровий шар глини і вапняку. У сектантів же, за деякими даними, при собі не тільки каністри з бензином і балони з газом, але і вогнепальна зброя.

Тим часом влада Пензенської області ухвалила рішення обмежити спілкування журналістів з сектантами, що сховалися в землянці. "З понеділка доступ представників ЗМІ за міліційну огорожу в цьому районі забороняється", - заявив начальник управління внутрішньої політики обласного уряду Євген Гусейнов.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: