Піке Мадуро: як водій автобуса став диктатором Венесуели. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Венесуельці вже кілька років безуспішно намагаються змінити владу.

У січні 2019 року Венесуелу знову охопили багатотисячні протести проти президента Ніколаса Мадуро. 10 січня відбулася його інавгурація – він став президентом вже вдруге і теоретично мав забезпечити собі перебування на посаді президента до 2025 року.

Вже кілька років венесуельці безуспішно намагаються змінити послідовника Уго Чавеса. За час його першої каденції ВВП Венесуели впав на 45%, інфляція сягнула двох мільярдів відсотків, а мінімальна зарплата не перевищує десяти доларів США.

біографія Мадуро, інфографіка
ТСН.ua

Свою політичну кар’єру Мадуро розпочинав як лідер профспілки у той час, коли працював водієм автобуса. Згодом його обрали до парламенту, а звідти він потрапив до Міністерства закордонних справ Венесуели, яке і очолив.

У 2012 році соціаліст Уго Чавес призначив його віце-президентом і своїм наступником. Після смерті Чавеса Мадуро почав виконувати обов’язки президента та оголосив про вибори в 2013 році.

Однак на виборах Мадуро переміг із перевагою лише у 1,5%. Опозиціонер Енріке Капрілес, який набрав 49,07%, не визнав результати цього голосування.

Мадуро отримав у спадок величезну кількість економічних проблем Венесуели, які за його правління лише погіршилися. Щороку венесуельці виходять на масові протести через дефіцит товарів та медикаментів і щороку їх жорстоко придушують правоохоронці. Більше 90% громадян страждають від недоїдання, з країни вже втекло більше трьох мільйонів осіб. У масових протестах проти Мадуро загинуло майже 200 осіб.

У середині 2018 року Мадуро переобрали на другий термін. Світ ці вибори не визнав, адже на них було не допущено опозицію, а та, яку допускали, – бойкотувала голосування. Міжнародна спільнота легітимність Мадуро не визнає, він перебуває під санкціями ЄС та США.

У січні 2019 року відбувається інавгурація Мадуро на другий термін. Наприкінці місяця венесуельці виходять на багатотисячні мітинги, під час яких голова опозиційного парламенту Хуан Гуайдо оголошує себе тимчасовим президентом. Як лідера Венесуели його визнали майже всі країни Південної Америки, а також США, Канада та ЄС. Водночас, легітимність Мадуро підтвердили в Росії, Туреччині, Ірані, Мексиці та Китаї.

ВідеоВенесуельці у всьому світі протестують проти нелегітимного президента

Загиблих уже 16, але з вулиць люди не йдуть. Напередодні лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе виконувачем обов'язків президента. Його одразу ж підтримали США та Канада, трохи згодом - Євросоюз та Україна. Натомість Росія та Туреччина виголосили підтримку президентові Мадуро, проти якого і мітингують венесуельці. 

Венесуельці у всьому світі протестують проти нелегітимного президента

Залиште свій коментар

Вибір редакції