Пілоту Качинського не вистачило 5 секунд, щоб уникнути катастрофи

Польська преса опублікувала сенсаційні фрагменти розшифровки "чорних скриньок" президентського Ту-154, який розбився під Смоленськом.

Польське видання Dziennik Gazeta Prawna опублікувало сенсаційні витяги з розшифровки "чорних скриньок" літака президента Польщі Леха Качинського, який розбився під Смоленськом.

За даними розшифровок бортових самописців, екіпажу літака Ту-154 не вистачило всього 5 секунд, щоб вирівняти лайнер і уникнути трагедії.

Командир екіпажу капітан Аркадіуш Протасюк занадто пізно зрозумів, що літак знаходиться так близько до землі. А коли зрозумів, спробував екстрено перевести лайнер під злітний режим. Однак для переходу з посадкового режиму на злітний Ту-154 через особливості конструкції двигунів потрібно 10 секунд. На момент падіння лайнер встиг набрати лише 60% необхідної для зльоту потужності. По-суті, пілотам не вистачило 5 секунд, щоб уникнути удару об землю.

Після того, як Аркадіуш Протасюк усвідомив, що різкий зліт літака неможливий і за мить відбудеться зіткнення із землею, він спробував посадити лайнер "на черево".

Капітан задер ніс лайнера, щоб не увійти в землю "штопором". Це давало шанс на жорстку посадку літака, однак лайнер зачепив крилом дерево. Третина крила відломилася. І коли Ту-154 торкнувся хвостовою частиною землі, його закрутило навколо своєї осі. Двигуни відлетіли, літак розвалився на частини і спалахнув.

Нагадаємо, катастрофа польського урядового літака сталася 10 квітня під час заходу на посадку на аеродром "Північний" під Смоленськом, в умовах густого туману. Президент Польщі Лех Качинський на чолі офіційної делегації, де було багато польських високопосадовців і все військове керівництво країни, прямував в Катинь, щоб взяти участь у жалобним заходах. Ніхто з 96 людей, які перебували на борту, не вижив.

З'ясуванням причин аварії лайнера займаються спільно слідчі органи Росії та Польщі. Обидві "чорні скриньки" вже розшифровані.

Читайте також:

Причиною падіння літака Качинського могло стати масове використання мобільних телефонів

Смоленські жителі продають полякам уламки літака президента

Дані "чорних скриньок" Ту-154: перед катастрофою у кабіні пілотів був сторонній

Версія Росії: літак Качинського розбився через помилки екіпажу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: