Пірати помилково атакували фрегат ВМС США

Сомалійські пірати вночі переплутали військовий корабель з вантажним. Помилка виявилася фатальною: їхнє судно потопили, а самих розбійників взяли в полон.

Невелика банда сомалійських піратів вночі помилково напала на військовий корабель США. Американці потопили піратський ялик і захопили в полон п'ятьох розбійників.

Інцидент стався у четвер в Індійському океані, біля східного узбережжя Африки – між Кенією та Сейшельськими островами. Пірати обстріляли ракетний фрегат ВМС США "Ніколас". Американці відкрили у відповідь вогонь і потопили піратське судно. П'ятьох розбійників військові затримали.

Поки що пірати залишаються ув'язненими на борту фрегата. Представники американського флоту зазначили, що поки їхня подальша доля не визначена. Утім, на думку юридичних експертів, їм має бути висунуто звинувачення у піратстві та засуджено у США.

"Врешті-решт, нападу на корабель ВМС достатньо для звинувачення у піратстві. Але США не були послідовними у питанні щодо піратів. Один з нападників на судно Maersk Alabama постав перед судом у Нью-Йорку, але в інших випадках їх відпускали або передавали в суд Кенії", - розповів фахівець з морського права.

Нагадаємо, контейнеровоз Maersk Alabama з вантажем гуманітарної допомоги був захоплений піратами 8 квітня. Капітан запропонував взяти себе в заручники в обмін на звільнення судна, а потім його було врятовано в ході спецоперації військових США. Єдиний пірат, який вижив під час тієї операції, 16-річний юнак, постав перед судом в Нью-Йорку.

Нещодавно пірати помилково атакували судно ВМС Нідерландів: голландці конфіскували у них зброю та боєприпаси, але самих розбійників не вдалося притягнути до відповідальності через недосконалість морського законодавства.

Читайте також:

"Аль-Каїда" планує співпрацювати з сомалійськими піратами

Охорона відбила напад сомалійських піратів на судно з українцями

Приватна охорона вперше застрелила сомалійського пірата, захищаючи судно

Сомалійські пірати помилково атакували судно ВМС Нідерландів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: