Пірати пообіцяли помститися Франції та США за вбитих побратимів

Сомалійські пірати попередили, що французи і американці пошкодують про те, що вони почали вбивати. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Пірати пообіцяли помститися за соратників, які були вбиті в ході двох військових операцій, проведених за останні дні.

Нагадаємо, що під час звільнення спецназом ВМС США капітана американського судна троє піратів були вбиті і один захоплений в полон. В результаті ще однієї операції, проведеної 10 квітня спецназом Франції для звільнення пасажирів яхти, захопленої піратами, загинули ще двоє піратів.

"Французи і американці пошкодують про те, що вони почали вбивати. Ми не вбиваємо, а тільки беремо викуп. З цих пір ми будемо що-небудь робити з тими, хто, на нашу думку, виявиться французом або американцем", - заявив пірат на ім'я Хусейн.

Глава розташованої в Кенії "Програми допомоги східно-африканським мореплавцям" Ендрю Мвангура також висловив думку, що недавні спецоперації проти піратів можуть призвести до ускладнення ситуації у водах Сомалі і більшої жорстокості з боку піратів.

"Пірати з цих пір знатимуть, що всяке може трапитися, тепер вони діятимуть набагато жорстокіше. Це стане для піратів великим потрясінням. Ставки збільшуються", - сказав Мвангура.

Нагадаємо, напередодні стали відомі подробиці звільнення капітана американського контейнеровоза, захопленого піратами, Maersk Alabama Річарда Філіпса. Він зміг самостійно звільнитися з полону і дістатися уплав до військових моряків США. Вони знаходилися недалеко від шлюпки, в якій дрейфували пірати і їх заручник.

За попередніми даними, вогонь по піратах відкрили моряки військового американського корабля Bainbridge, який знаходився недалеко від рятувальної шлюпки.

Нагадаємо, 8 квітня контейнеровоз Maersk Alabama з вантажем гуманітарної допомоги під командуванням Філіпса був захоплений морськими розбійниками.

До складу екіпажу Maersk Alabama входили 20 громадян США. Раніше повідомлялося, що Maersk Alabama йшов під американським прапором і мав контракт з Пентагоном. Американські ЗМІ підкреслювали, що це перший за 200 років випадок захоплення піратами моряків із США.

Друга операція, яка викликала гнів піратів, була проведена французьким спецназом 10 квітня. Тоді один із заручників загинув і ще четверо були звільнені з піратського полону. В ході операції двоє піратів були застрелені, а троє затримані.

За тиждень до цього пірати захопили французьку яхту, на якій дві сімейні пари, зокрема одна дитина, прямувала до острова Занзібар біля побережжя Танзанії. Французька влада повідомила, що переговори про звільнення заручників провалилися, оскільки пірати не змогли гарантувати безпеку заручників.

Читайте також:

Капітан американського судна самостійно втік з піратського полону

США збираються повністю знищити бази сомалійських піратів

Американські моряки відбили у піратів свій контейнеровоз

Пірати захопили американців, які працюють на Пентагон


 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: