Пірати відкрили сезон полювання в Індійському океані

В Індійському океані завершується сезон мусонів. Після цього море затихає і різко частішають випадки нападів піратів на торгові і приватні кораблі.

Із закінченням сезону мусонів в Азії Індійський океан вщухає, а випадки піратських нападів частішають. Військові моряки вже готуються дати піратам відсіч.

"Наразі все свідчить про те, що все закінчиться в середині вересня, після чого море затихне, дощі пройдуть, і пірати візьмуться за справу", - розповів комерційний директор компанії Dryad Maritime Intelligence Керен Джекс.

Свідок нападу піратів Бен Янг розповів, як це буває. Він перетинав Аденську затоку на приватній яхті, коли на нього напади розбійники. "Одного разу увечері ми побачили прямо за курсом невеликий човен, який намагався змусити нас зменшити хід, після чого ще два човни підійшли ззаду, щоб піднятися на борт", - згадав він.

Розкішні приватні супер-яхти вартістю в кілька мільйонів доларів досить привабливі для піратів. Янгу і його екіпажу пощастило. "Під час нападу ми просто зробили попереджувальні постріли поверх піратських голів, і вони відступили", - розповів він.

Кораблі все частіше оснащуються обладнанням, яке раніше було винятковою прерогативою військових - інфрачервоні камери, високочутливі датчики руху і акустичні пристрої для виявлення і відлякування піратів.

Брюс Макфірсон з компанії Automatic Sea Vision, що виробляє пристрої для спостереження, вважає, що небезпека піратських нападів зростає: "Спостерігається зростання не лише кількості нападів, але і готовність піратів застосовувати зброю аж до смертельного результату".

Аденську затоку та Індійський океан є осередками активності піратів, які в більшості своїй базуються в Сомалі. Однак захоплені великі судна дозволяють їм розширити межі своєї діяльності: Тепер вони забираються на інший кінець Індійського океану, до Індії.

Піратство є процвітаючим бізнесом. Очікується, що середня сума викупу цього року становитиме більше мільйона доларів.

Читайте також:

Моряків з Asian Glory викупили за 6 млн доларів

У Червоному морі пірати захопили танкер з маслом

Перший в історії суд над піратами завершився в Нідерландах

Пірати, які захопили російський танкер, не змогли живими дістатися до берега

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: