Пірати захопили рекордну кількість кораблів за останні 5 років

За перші 9 місяців 2010-го пірати захопили 39 суден. Для порівняння, чотири роки тому на абордаж розбійники узяли лише 11 кораблів.

За перші дев'ять місяців цього року пірати успішно захопили рекордну кількість суден у порівнянні з даними за останні п'ять років - 39.

У річному вирахуванні кількість нападів зросла на 15%, йдеться у квартальному звіті Міжнародного морського бюро. Так, минулого року пірати захопили 34 судна, а в 2006-му на абордаж взяли 11 кораблів.

Загальна кількість нападів на торгові судна цього року впала на 5,5% - 289 замість 306 у 2009 році і 406 у 2008 році.

Найактивніша війна з піратством ведеться в Аденській затоці. 35 з 39 успішних захоплень здійснили сомалійські пірати, які активно нарощують свій потенціал і відповідальні за 44% нападів по всьому світу.

"Сомалійські пірати йдуть з вод, які патрулюються, таких як Аденська затока, в далекі моря", - визнав співробітник бюро Ноель Чон. Наприклад, у липні цього року вперше стався напад сомалійських піратів у Червоному морі.

На початку жовтня ці ж пірати захопили біля берегів Кенії південнокорейське судно Golden Wave з екіпажем з 43 людей. Загальна кількість утримуваних піратами кораблів збільшилася до 19.

Іншими небезпечними для мореплавання регіонами залишаються Індонезія (26 інцидентів)та Нігерія.

Читайте також:

Українські моряки хитрощами вирвалися з піратського полону

Пірати відкрили сезон полювання в Індійському океані

У Червоному морі пірати захопили танкер з маслом

В Європі вперше засудили сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: