Пірати застрелили перехожого під час розподілу викупу за "Аріану"

Пірати довго сварилися і билися, ділячи викуп за балкер "Аріана", а потім застрелили перехожого. Лише одного, більше не дали посередники.

Сомалійські пірати, які 10 грудня отримали викуп за  судно "Аріана", застрелили на березі перехожого під час розподілу отриманих грошей.

Інцидент стався на суші, в порту Хобьо, в 480 кілометрів від столиці Сомалі Могадіша.

Конфлікт між піратами спалахнув одразу після того, як їм були передані гроші - близько 2,8 мільйона доларів. Спочатку злочинці протягом декількох днів сварилися, а в понеділок увечері суперечка перейшла в перестрілку.

Причиною запеклої суперечки стала та обставина, що один з піратів відмовився віддавати своєму товаришеві давній борг. Отримавши свою частку від викупу, кредитор не захотів розлучатися з частиною грошей. Подібні конфлікти - не рідкість серед піратів.

"Невинний мирний житель був втягнутий в цей конфлікт, і тому був убитий. Якби ми не поспішили і не втрутилися б у ситуацію, жертв могло б бути набагато більше", - підкреслив представник піратів Мохамед Адан Нур.

Як відомо, пірати звільнили грецький суховантаж "Аріана", екіпаж якого складався з 24 громадян України, 10 грудня. Розбійники утримували захоплене в Індійському океані судно в полоні з травня 2009 року. Після звільнення судна і його команди Служби зовнішньої розвідки України назвала суму викупу за "Аріану". Спочатку пірати вимагали 3,5 мільйона доларів, однак у підсумку отримали 2,8 мільйона.

Згідно так званому "піратському кодексу", поділ грошей між усіма загарбниками відбувається на березі. Пірати висаджуються на сушу, а після цього забігають на своє судно назад. Той, хто першим ступить на борт, отримує додатковий бонус.

Читайте також:

США обіцяють захищати і годувати українців на "Аріані"

Джерело: більшу частину викупу за "Аріану" заплатив Тігіпко

"Аріана" пробуде в морі ще 5-7 днів

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: